آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۲۳۳۱ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۹/۱۱ ساعت: ۹:۳۴ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل راهداری وحمل و نقل جاده ای استان:

عدم رعایت فاصله طولی جزو بیشترین تخلفات در آزادراه‌هاست

مدیرکل راهداری وحمل و نقل جاده ای استان قزوین گفت: بیشترین تخلف عدم رعایت فاصله طولی مربوط به آزاد راه قزوین - کرج با ۶۱۷ هزار و ۸۹۳ وسیله نقلیه «معادل ۳۹.۳ درصد» بوده است.

افشین پیرنون در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: براساس اطلاعات دریافتی از ۵۹ سامانه تردد شمار برخط در محورهای مواصلاتی استان قزوین، آمار کل تردد ثبت شده در آبان ماه سال جاری ۲۲ میلیون و ۸۳۴ هزار ۱۵۹ وسیله نقلیه بوده که آمار کل تردد ثبت شده در آزادراه‌ها ۱۸ میلیون و ۲۷۸ هزار و ۱۳۳ تردد معادل ۸۰.۰۵ درصد کل تردد استان بوده است.

وی افزود: بیشترین میزان ترافیک در آبان ماه سال جاری مربوط به ۱۸آبان ماه سال جاری بوده است در این روز آزاد راه قزوین – کرج «رفت و برگشت» با ثبت تردد ۱۴۷ هزار و ۴۱۲ وسیله نقلیه بیشترین تردد را به خود اختصاص داده است.

این مسئول بیان کرد: از مجموع کل تردد شمارش شده استان، ۲ میلیون و ۵۳۱ هزار و ۷۳۶ تردد معادل ۱۱.۰۹ درصد سهم وسایل نقلیه سنگین بوده است. محور ساوه – بوئین زهرا و بالعکس با ۱۰۶ هزار و ۱۰۱ وسیله «معادل ۴۴ درصد»، بیشترین سهم درصد تردد وسایل نقلیه سنگین را به خود اختصاص داده است.

وی تصریح کرد: متوسط نرخ جریان ترافیک «تعداد کل خودروهایی که در یک ساعت از یک مقطع عبور می کنند» در سطح کل راه‌های مواصلاتی استان معادل ۵۳۸ وسیله نقلیه در ساعت بوده است. بیشترین متوسط نرخ جریان ترافیک در آبان ماه، مربوط به آزاد راه قزوین- کرج با ۲ هزار و ۲۲۶ وسیله نقلیه در ساعت بوده است.

پیرنون متوسط سرعت تردد در آزادراه‌ها را ۸۳.۱ و متوسط سرعت در سایر محورهای استان را ۷۰.۳ کیلومتر در ساعت عنوان کرد و گفت: بیشترین متوسط سرعت در این مدت۹۸.۴ کیلومتر درساعت مربوط به آزادراه قزوین - کرج بوده است.

مدیرکل راهداری وحمل و نقل جاده ای استان گفت: در ماه گذشته تعداد ۵۹۶ هزار و ۶۵۰ خودرو معادل ۲.۳درصد از کل تردد در محورهای مواصلاتی استان دارای تخلف سرعت بوده و ۲۰.۳درصد وسایل نقلیه، فاصله طولی مجاز بین دوخودرو را رعایت نکرده اند.

وی اذعان کرد: بیشترین تخلف عدم رعایت فاصله طولی مربوط به آزاد راه قزوین - کرج با ۶۱۷ هزار و ۸۹۳ وسیله نقلیه «معادل ۳۹.۳ درصد» بوده است.
انتهای پیام/2002

منبع: