آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۲۲۶۷ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۹/۸ ساعت: ۹:۲۸ ↗ لینک کوتاه

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان:

دشت قزوین پایلوت آبیاری هوشمند انتخاب شد

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: در راستای تسریع در اجرای سامانه‌های نوین آبیاری، دشت قزوین به عنوان پایلوت آبیاری هوشمند در کشور انتخاب شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین ؛ فاطمه خمسه صبح امروز(پنج شنبه) در چهاردهمین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری طرح سامانه‌های نوین آبیاری که در استانداری برگزارشد، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از سه هزار و ۷۵۱هکتار سامانه نوین آبیاری در قالب ۱۴۴ طرح در استان اجرا شده است.

وی در ادامه به طرح‌های در دست اجرا اشاره کرد و افزود: همچنین طی این مدت ۷۰۰۵ هکتار در قالب۲۱۲ طرح در دست اجراست.

خمسه پیشرفت فیزیکی طرح‌های در دست اجرای سامانه‌های نوین آبیاری را ۵۷درصد برآورد کرد.

به گفته استان قزوین در زمینه اجرای سیستم‌های نوین آبیاری رتبه ششم کشور را کسب کرده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در ادامه به سیاست‌های جهاد کشاورزی در تکمیل طرح‌های نیمه تمام اشاره کرد و گفت: به منظور تسهیل در تکمیل طرح‌های نیمه تمام آبیاری نوین که متقاضیان قادر به تامین خودیاری نیستند، موافقت لازم برای پرداخت تسهیلات بانکی به متقاضیان که مشکل تامین نقدینگی برای اجداث استخره ذخیره آب و برق را دارند کسب شده است.

این مسئول گفت: در راستای تسریع در اجرای سامانه‌های نوین آبیاری، دشت قزوین به عنوان پایلوت آبیاری هوشمند در کشور انتخاب شد.

به گفته وی بمنظور تسریع در اجرای طرح‌های جدید در سال۹۷ اعتبارات به طرح‌های پرداخت خواهد شد که قبل از اجرا خود یاری متقاضیان تامین شده باشد.

وی افزایش قیمت لوله و اتصالات و کمبود نقدینگی را از جمله مشکلات عمده اجرای طرح‌های آب و خاک برشمرد.
انتهای پیام/2002

منبع: