آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۲۲۱۶ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۹/۶ ساعت: ۱۴:۳۶ ↗ لینک کوتاه

درپی زلزله اخیر در کرمانشاه؛

مناطق تحت پوشش بنیاد مسکن قزوین در کرمانشاه دچار آسیب نشد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قزوین گفت: مناطق تحت پوشش ستاد معین این استان در کرمانشاه به دنبال وقوع زلزله اخیر هیچ آسیبی ندیده اند.

اصغر گونجی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: در پی وقوع زلزله اخیر در استان کرمانشاه، بلافاصله تیم‌های ارزیاب خود را به منظور برآورد میزان خسارت‌های احتمالی به مناطق تحت پوشش اعزام کردیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه با بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد مناطق مورد بازسازی تحت پوشش بنیاد مسکن قزوین در 2 شهر و 209 روستای شهرستان گیلانغرب به عنوان مناطق تحت پوشش ستاد معین، هیچ گونه خسارت جدی و سطحی ندیده اند.

به گفته این مسئول، خسارت‌های محدود ایجاد شده برخی مناطق در زلزله اخیر سطحی و در حد تعمیرات بوده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین اذعان کرد: بازسازی منازل شهری و روستایی صورت گرفته در شهرها و روستاهای گیلانغرب از سوی این نهاد به طور کامل مقاوم بوده و در برابر حوادث طبیعی از جمله زلزله نیز از مقاومت لازم برخوردارند.

وی تاکید کرد: تاکنون بازسازی و مقاوم سازی حدود 80 درصد منازل آسیب دیده زلزله سال 96 به بنیاد مسکن قزوین به پایان رسیده است.

گونجی عنوان کرد: ستاد معین قزوین با توجه به پیشرفت‌های قابل توجه در امر ساخت و ساز و نظارت‌های عالیه از استان‌های شاخص در مناطق زلزله زده کرمانشاه محسوب شده است.

وی گفت: هم اکنون نیز کارشناسان و حوزه دفتر فنی این نهاد حضوری مستمر و شبانه روزی در مناطق زلزله زده داشته و امیدواریم که با وضعیت موجود بتوانیم تا 2 ماه آینده کار خود را در این استان کرمانشاه به پایان برسانیم.
انتهای پیام/2002

منبع: