آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۲۰۶۱ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۸/۲۸ ساعت: ۱۴:۳۲ ↗ لینک کوتاه

سرپرست اداره‌کل مدیریت بحران استانداری:

استان قزوین برای استقبال از زمستان آماده است

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری قزوین گفت: تجهیزات اداره کل راهداری جاده ای با اعتبارات سازمانی تکمیل شده و تلاش خواهد شد تا حد ممکن هیچ یک از جاده‌های مواصلاتی استان مسدود نشود.

قدرت الله مهدیخانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین ؛ با اشاره به اهمیت آمادگی دستگاه‌ها برای استقبال از زمستان، اظهار کرد: همه دستگاه‌های اجرایی باید از قبل برای مقابله با حوادث احتمالی برنامه ریزی کنند و با یکدیگر تعامل و همکاری داشته باشند.

وی افزود: استان قزوین برای استقبال از زمستان از آمادگی کافی برخوردار بوده و هلال احمر و اورژانس نسبت به چیدمان و استقرار نیروهایشان اقدام کرده‌اند.

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری بیان کرد: همچنین در شرایط بحران، مراکز آموزشی و مساجد برای اسکان اضطراری در اختیار مسافران قرار خواهند گرفت و در زمان وقوع هر حادثه‌ای ضمن اطلاع رسانی به موقع و تسریع در ارائه خدمات امدادرسانی باید هماهنگی‌های لازم بین دستگاه‌ها مورد توجه قرار بگیرد.

وی ابراز کرد: تجهیزات اداره کل راهداری حمل و نقل جاده ای با اعتبارات سازمانی تکمیل شده و تلاش خواهد شد تا حد ممکن هیچ یک از جاده‌های مواصلاتی استان مسدود نشود.

این مسئول با اشاره به میزان بارندگی‌های اخیر گفت: خوشبختانه در سال زراعی جاری در استان یا حدود 56.3 میلی متر بارش شاهد 22 % افزایش بارندگی نسبت به بلندمدت بوده ایم، اما توزیع بارندگی در سطح استان یکسان نبوده و هر چه به سمت شمال استان پیش می‌رویم بارندگی‌ها کاهش می‌یابد.

وی در پایان از مردم خواستار شد تا در مواقع بحران و در صورت انسداد جاده‌ها، همکاری کرده و از هیچ جاده فرعی دیگری برای رسیدن به جاده‌های اصلی استفاده نکنند تا امدادرسانی‌ها با مشکل مواجه نشود.
انتهای پیام/2002

منبع: