آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۲۰۴۵ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۸/۲۸ ساعت: ۱۱:۱۸ ↗ لینک کوتاه

سرباز کوچک امام؛

تقریظ متفاوت رهبرانقلاب بر یک کتاب دفاع مقدس+عکس

بخش تکان دهنده تقریظ رهبر انقلاب بر این کتاب در واقع بخش پایانی توصیف رهبر انقلاب از این کتاب می باشد که اینگونه منتشر شده است: "خوب است سست پیمان‌های مغلوب دنیا شده، نگاهی به امثال این نوشته صادقانه و معصومانه بیندازند، شاید رحمت خدا شامل آنان شود.":

به گزارش سرویس فرهنگ وهنر  صبح قزوین ، کتاب «سرباز کوچک امام(رحمه‌الله)» خاطرات دوران اسارت آزاده‌ی سرافراز، مهدی طحانیان در سنین نوجوانی در زندان‌های رژیم بعث عراق (۱۳۶۱ تا ۱۳۶۹) روایت شده است.

متن تقریظ رهبر معظم انقلاب اسلامی بر کتاب «سرباز کوچک امام (ره)

بسمه تعالی
سرگذشت این نوجوان شجاع و باهوش و صبور در اردوگاه‌های اسارت، یکی از شگفتی‌های دفاع مقدس است؛ ماجراهای پسربچه سیزده چهارده ساله‌ای که نخست میدان جنگ و سپس میدان مقاومت در برابر ماموران درنده خوی بعثی را با رفتار و روحیه‌ای اعجاب‌انگیز، آزموده و از هر دو سربلند بیرون آمده است. دل بر مظلومیت او می‌سوزد ولی از قدرت و تحمل و صبر او پر می‌کشد؛ این نیز بخشی از معجزه بزرگ انقلاب اسلامی است. در این کتاب، نشانه‌های خباثت و لئامت ماموران بعثی آشکارتر از کتاب‌های مشابهی است که خوانده‌ام. به هرحال این یک سند با ارزش از دفاع مقدس و انقلاب است؛ باید قدر دانسته شود.

خوب است سست پیمان‌های مغلوب دنیا شده، نگاهی به امثال این نوشته صادقانه و معصومانه بیندازند، شاید رحمت خدا شامل آنان شود.
 
انتهای پیام/1404

منبع: