آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۱۹۷۸ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۸/۲۴ ساعت: ۱۳:۳۸ ↗ لینک کوتاه

امام جمعه موقت تهران:

جوانان ایرانی در دفاع مقدس کارآیی دلارهای نفتی را ناکارآمد کردند

امام جمعه موقت تهران گفت: جوانان ایرانی در دفاع مقدس کارایی دلارهای نفتی را ناکارآمد کردند، زیرا دفاع مقدس ترجمه دینمداری و مبانی اسلامی بود و عقبه اسلام در دوران دفاع حضور داشت.

به گزارش خبرنگار سیاسی صبح قزوین ، حجت الاسلام علی اکبر ابوترابی فرد ظهر امروز(پنج شنبه) در کنگره ملی ۳هزار شهید استان قزوین در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان قزوین  اظهار کرد: خدمت پدران، مادران و همسران فداکار و فرزندان پرافتخار و اقتدارآفرین انقلاب اسلامی، آزادگان و جانبازان مقام و ملت متدین و ولایتمدار و شهید پرور و دین باور استان قزوین سلام عرض میکنم.

وی افزود: از حضور پرارزش فرماندهی مقتدر سپاه پاسداران تشکر ویژه دارم و از سربازان این فرمانده مقتدر که با همکاری مسئولان استان اقدام به برگزاری این کنگره باشکوه را ساماندهی کردند.

امام جمعه موقت تهران ابراز کرد: ما درآغاز انقلاب اسلامی با دوره متفاوت و متضاد روبرو شدیم، حرکت اول با مدیریت نظام سلطه و مزدوران او در منطقه مثل صدام شکل گرفت که آغاز جنگ گسترده در ۱۲۰۰ کیلومتر از ایران اسلامی بود اقدامی که تمام صاحب نظران بر پیروزی صدام و فروپاشی انقلاب اسلامی اعتراف می‌کردند.

وی عنوان کرد: حرکت دوم با مدیریت و فرماندهی بنیانگذار انقلاب اسلامی و حضور ملت ایران و پیشتازی ایثارگران ارتش و سپاه انقلاب و بسیج افتخارآفرین شکل گرفت این حرکت دوم کاملا تبیین کننده کارنامه و شناسنامه جمهوری اسلامی است.

این مقام مسئول بیان کرد: دفاع مقدس اقدام بزرگی برگرفته از آموزه‌های رحمانی بود؛ نظام جمهوری اسلامی از یک نظام دانایی مبتنی بر آموزه‌های وحی، نظریه حکومت قرآنی، با محوریت امام راحل و از فقیه صالح برخوردار بود.

وی عنوان کرد: دفاع مقدس آزمون بزرگ ولایت فقیه و مکتب اسلام برای پیش برد اهداف اسلام بود که ملت ایران به خوبی از عهده آن برآمد.

ابوترابی افزود: دفاع مقدس زمینه حضور اندیشه دینی در مدیریت دینی را فراهم و تثبیت کرد چرا ایران اسلامی که از کمترین ظرفیت‌های نظامی برخوردار بود در برابر ماشین جنگی شرق و غرب پیروز شدند؟

وی ادامه داد: جوانان ایرانی کارایی دلارهای نفتی را ناکارآمد کرد زیرا دفاع مقدس ترجمه دینمداری و مبانی اسلامی بود و عقبه اسلام در دوران دفاع حضور داشت.

امام جمعه موقت تهران گفت: ملتی که از دفاع مقدس دفاع می‌کرد به مبانی انقلابی اعتقاد داشت و پیشوای عادل فقیه صالح مدیر و مدبر این نظریه در دفاع مقدس، اقتدار و ظرفیت و توانایی خود را برای مدیریت کشور و وحدت امت اسلام و پیروزی بر نظام سلطه را ثبیت کرد.

ابوترابی افزود: اقتدار ملت ایران استکبار جهانی را با سوال جدی روبرو کردو فرماندهانی که این جنگ را مدیریت و هدایت کردند به ارزش‌های و مبانی نظام از عمق جان باور داشتند و برای رسیدن به آرمان‌های والای اسلام می‌جنگیدند.

وی تصریح کرد: ملتی که از این جریان قدرتمند حمایت می‌کنند به اسلام و انقلاب و رهبری ایشان باور داشت.

امام جمعه موقت تهران ابراز کرد: سربازانی که در این عرصه حضور داشتند رزمندگانی باهمه توان در برابر همه قدرت‌های شیطانی ایستاده بودند و قبل از هر چیز مبانی فکری و اعتقادی خود را به نمایش گذاشته بودند.
انتهای پیام/2002

منبع: