آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۱۹۵۴ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۸/۲۳ ساعت: ۱۳:۱۸ ↗ لینک کوتاه

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان:

۵۷ هکتار گلخانه در قزوین مشغول فعالیت است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: تولید محصول در محیط بسته و گلخانه؛ ضمن افزایش راندمان تولید در مدیریت منابع آب نیز نقش بسزایی دارد، هم اکنون ۵۷ هکتار گلخانه در سطح استان مشغول به فعالیت است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین ؛ فاطمه خمسه ظهر امروز(چهارشنبه) در جلسه ستاد گلخانه‌ها و توسعه باغات در اراضی شیبدار اظهار کرد: در اجرای طرح‌های گلخانه ای باید بروکراسی اداری را کاهش داد و شرایط سهل تری را برای سرمایه گذاران این بخش فراهم کرد.

وی افزود: در همین راستا، کمیته ویژه ای برای طرح‌های گلخانه ای در نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان و جهاد کشاورزی برای تسریع در صدور مجوز و همچنین اجرای اینگونه طرح‌ها ایجاد شود.

خمسه تصریح کرد: در اجرای طرح‌های گلخانه ای کوچکترین مانع و مشکلی نباید باشد تا طرح‌های گلخانه ای با سرعت بیشتری اجرا شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با بیان اینکه سیاست وزارت جهاد کشاورزی؛ توسعه آبیاری نوین و توسعه گلخانه‌ها است، گفت: باید در راستای سیاست وزارت متبوع در جهت توسعه این طرح‌ها حرکت کرد.

خمسه افزود: تولید محصول در محیط بسته و گلخانه؛ ضمن افزایش راندمان تولید در مدیریت منابع آب نیز نقش بسزایی دارد، هم اکنون 57 هکتار گلخانه در سطح استان مشغول فعالیت است.

خمسه عنوان کرد: سهمیه تخصیصی استان در سال جاری برای گلخانه 40 هکتار است که 9 هکتار آن احداث و 31 هکتار نیز در دست اجرا است و هیچگونه محدودیتی برای توسعه طرح‌های گلخانه ای در استان نداریم.

وی اضافه کرد: با اجرا و توسعه طرح‌های سایبان‌ها می‌توان طرح‌های توسعه گلخانه ای را گسترش داد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین به احداث مجتمع گلخانه ای نودهک اشاره کرد و گفت: فاز اول مجتمع گلخانه ای نودهک 71 هکتار است که حدود 40 تا50 هکتار طرح گلخانه ای اجرا می‌شود که زیر ساخت های این شهرک در حال تکمیل شدن است.
انتهای پیام/2002

منبع: