آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۱۹۲۷ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۸/۲۲ ساعت: ۱۳:۳۶ ↗ لینک کوتاه

رئیس پلیس آگاهی استان قزوین اعلام کرد:

کلاهبردار سایت دیوار در دام پلیس قزوین

رئیس پلیس آگاهی استان قزوین گفت: فردی که در سایت دیوار اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کرد در دام پلیس قزوین افتاد.

سرهنگ آرش مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: در پی پرونده واصله به پلیس آگاهی استان و شکایت فردی مبنی بر کلاهبرداری از وی در سایت دیوار و فروش امتیاز وام 700 میلیون ریالی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی ادامه داد: با بررسی ها و انجام اقدامات پلیسی توسط کارآگاهان پلیس آگاهی استان مشخص شد فردی ساکن همدان با انتشار آگهی فروش امتیاز وام 700 میلیون ریالی در سایت دیوار تعدادی از شهروندان را فریب داده و با اخذ مبالغی از آنان کلاهبرداری و به شماره حساب فردی معلوم واریز کرده است.

رئیس پلیس آگاهی استان قزوین افزود: کارآگاهان با استفاده از منابع و اقدامات اطلاعاتی و با اخذ نیابت قضائی، متهم را در استان همدان دستگیر و به پلیس آگاهی استان انتقال دادند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: فرد دستگیر شده پس از انتقال به پلیس آگاهی در بازجویی ماموران ابتدا منکر هر گونه کلاهبرداری در سایت مذکور شدند اما پس از مواجه با مالباختگان و ادله و مستندات پلیسی به بزه انتسابی اعتراف کرد.

مرادی در پایان با بیان اینکه متهم با این روش از 4 شهروند قزوینی مبلغ تقریبی 80 میلیون ریال كلاهبرداري کرده است، گفت: متهم با تشکیل پرونده و معرفی به مراجع قضائی با صدور قرار مناسب قانونی روانه زندان شد.

رئیس پلیس آگاهی استان قزوین در پایان در خصوص آگهی‌های درج شده در سایت‌های آگهی نامه مثل دیوار و شیپور گفت: کاربران باید مراقب باشند تا در دام کلاهبرداران در فضای سایبری گزفتار نشوند و قبل از واریز هر گونه وجه از صحت و سلامت. معامله مطمئن شوند.
انتهای پیام/2002

منبع: