آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۱۸۸۲ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۸/۲۱ ساعت: ۱۰:۳۳ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین:

تقدیم ۳۶هزار شهید دانش‌آموز مهر تائیدی بر نقش نوجوانان در دفاع‌مقدس است

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: امروز ما مفتخر هستیم که ایران اسلامی به برکت ۳۶هزار دانش‌آموز شهید و ۳ هزار شهید استان در جایگاه آزادگان است.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین؛ دومین روز از اجلاسیه کنگره ۳ هزار شهید استان قزوین با محوریت «اجلاسیه دانش‌آموزی» صبح امروز(یکشنبه) با حضور امیر سرتیپ دکتر حبیب الله سیاری، فرمانده سابق نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی، آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه در استان، سردار شاهرخی فرمانده سپاه استان قزوین، عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین و دیگر مسئولان استانی در سالن اجتماعات نمایشگاه‌های‌ بین المللی استان قزوین برگزار شد.

خیرالله رحمانی مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در این مراسم اظهار کرد: به نمایندگی از ۲۴۰ هزار دانش‌آموز و ۱۶ هزار فرهنگی استان قزوین به فرمانده شجاع دفاع مقدس سردار سیاری خیر مقدم عرض می‌کنم. 

دانش‌آموزان در 13 آبان خوداتکایی و مبارزه با استکبار را به همه آموختند
وی افزود: امروز مفتخر هستیم انقلاب شکوهمند عصر حاضر با صدر اسلام پیوند زده شده است؛ چراکه اگر در صدر اسلام بزرگانی همچون حضرت قاسم‌بن‌الحسن ایثارگری کردند و موجب افتخار شدند و اسلام را از ۱۴۰۰ سال پیش تاکنون زنده نگه داشتند شهیدانی نظیر شهید بیگ زاده همراه با ۲۷۶ شهید دانش‌آموز دیگر استان حماسه بزرگی در عصر حاضر خلق کرده و افتخار آفرینی کردند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین تصریح کرد: جوانان و نوجوانان در طول تاریخ نقش بی‌بدیلی ایفا کردند به طوریکه هم در صدر اسلام جز اولین کسانی بودند که در کنار پیامبر گرامی اسلام استوار در مسیر اهداف باقی ماندند و هم در قیام سالار شهیدان امام حسین(ع)، قاسم بن الحسن شجاعانه در رکاب مولای خود جنگید و شهید شد.

وی ادامه داد: ما امروز مفتخر هستیم در عصر انقلاب شکوهمند امام خمینی(ره) جوانان و نوجوانان در خلق حماسه انقلاب و حفظ دستاوردهای نظام و ارزش‌های انقلاب و استمرار راه امام و پشتیبانی از مقام معظم رهبری نقش بی‌بدیل وممتازی را ایفا کردند به طوریکه تقدیم۳۶ هزار شهید دانش‌آموز مهر تاییدی بر این ادعاست.

رحمانی عنوان کرد: در ۱۳ آبان سال ۵۷ دانش‌آموزان کشور هویت اسلامی و خود اتکایی و مبارزه با استکبار را به همه آموختند.

وی با بیان اینکه ایران امروز جایگاه آزادگان است، گفت: امروز ما مفتخر هستیم که ایران اسلامی به برکت ۳۶ هزار دانش‌آموز شهید و ۳ هزار شهید استان در جایگاه آزادگان است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین عنوان کرد: اگر دانش‌آموزان دیروز با مشت‌های گره کرده و شعارهای کوبنده خود پایه‌های طاغوت را به لرزه درآوردند، امروز نیز ۳۶ هزار دانش آموز شهید کشور با خون خویش به مستضعفان جهان آموختند که برای به دست آوردن حقوق از دست رفته خود مقابل خصم ایستاده و مقاومت کنند.

جمع‌آوری آثار ۲۷۶ شهید دانش‌آموز استان قزوین
وی اضافه کرد: کنگره سه هزار شهید استان و یادواره شهدا می‌تواند درسی برای دانش‌آموزان جهان باشند که باید در مقابل دشمنان ایستادگی کرده و عزت را به زندگی ذلت بار ترجیح دهند و در مقابل ظلم ابرقدرتها سر تعظیم فرود نیاورند.

رحمانی تصریح کرد: اگر شهدا دیروز با ایثارگری خون خود از ارزش‌های دینی و تمامیت ارضی کشور دفاع کردند، امروز نیز برماست که با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در عرصه‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی منافع ملی را به تمایلات خود ترجیح دهیم.

وی در پایان با اشاره به اقدامات آموزش و پرورش استان در راستای برگزاری کنگره سه هزار شهید استان گفت: جمع آوری آثار ۲۷۶ دانش آموز شهید و تالیف کتاب نقش دانش آموزان در دفاع مقدس، اجرای سرود سه هزار نفری دانش‌آموزان، کاشت سه هزار اصله نهال در اردوگاه شهید بابایی، دیدار با خانواده معظم دانش‌آموزان شهید، برگزاری یادواره شهدای دانش‌آموز و مراسم شب خاطره در مدارس از جمله اقدامات انجام شده است.

انتهای پیام/۷۰۰۳

منبع: