آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۱۸۷۷ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۸/۲۰ ساعت: ۱۴:۵۵ ↗ لینک کوتاه

در فینال رقابت‌های قهرمانی اسپانیا؛

کاراته‌کای قزوینی نخستین طلای ایران را کسب کرد

کاراته‌کای وزن ۷۵- کیلوگرم ایران با پیروزی در فینال رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۱۸ اسپانیا، نخستین طلای ایران در این مسابقات را کسب کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی صبح قزوین ؛ عصر شنبه ۱۹ آبان ماه در ادامه پنجمین روز از رقابت‌های کاراته قهرمانی جهان ۲۰۱۸ اسپانیا که به میزبانی شهر مادرید در حال برگزاری است، بهمن عسگری با برتری در دیدار فینال این رقابت‌ها نخستین طلای کاراته‌کاهای ایران را کسب کرد.

کاراته‌کای وزن ۷۵- کیلوگرم ایران در دیدار فینال به مصاف "لوئیجی بوسا" از ایتالیا رفت و با نتیجه ۱ بر صفر به پیروزی رسیده و قهرمان کاراته جهان شد.

عسگری در دور نخست با حساب ۳ بر ۱ "ویلیام انگمن" از سوئد را شکست داد، در دور دوم نیز ۸ بر صفر "فالی لی" از چین را مغلوب کرد، در مبارزه سوم "یرمک آینازوف" قزاق را ۲ بر صفر شکست داد و راهی مرحله بعد شد.

وی در دیدار چهارمش "عبدالرحمان سنه" سنگالی را ۳ بر ۱ از پیش رو برداشت اما در دیدار پنجم مقابل "کن نیشیمورا" از ژاپن صفر بر صفر به تساوی رسید ولی با قانون هانتی برنده بازی اعلام شد و به نیمه‌نهایی رسید. او در این‌ مرحله با نتیجه ۲ بر صفر "بسلان مزوف" کاراته‌کا کشور روسیه را شکست داد و فینالیست شد.

پیش از این، سجاد گنج‌زاده در وزن ۸۴+کیلوگرم به مدال نقره و ذبیح‌الله پورشیب در وزن ۸۴- کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

تیم ملی کاراته ایارن تا کنون توسط بهمن عسگری یک نشان طلا، سجاد گنج زاده یک نشان نقره و ذبیح الله پورشیب یک نشان برنز کسب کرده است. در ادامه هم این نفرات برای کسب مدال به روی تاتامی می روند:

ساعت ۱۸:۴۵ مبارزه رده بندی وزن ۵۰- کیلوگرم: سارا بهمنیار با تاتیاناریبالچنکو از روسیه
ساعت ۱۹:۰۰ مبارزه رده بندی وزن ۶۷- کیلوگرم: هامون درفشی پور با رائول کوئروا از اسپانیا
ساعت ۱۹:۱۵ مبارزه رده بندی کومیته تیمی بانوان: تیم بانوان ایران با تیم اسپانیا
انتهای پیام/2002

منبع: