آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۱۸۲۷ کد خبرنگار: ۱۰۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۸/۱۹ ساعت: ۸:۳۹

مدیرکل کمیته امداد استان خبرداد:

رشد ۷۲ درصدی مشارکت‌های مردمی در قزوین

طی شش ماهه نخست سال جاری میزان مشارکت‌های مردم در طرح‌های مختلف نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۷۲ درصد رشد داشته است.

مجید مؤمنی، در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: استان قزوین در حوزه مشارکت برای کمک به نیازمندان از برجستگی خاصی برخوردار است.

وی ادامه داد: علیرغم مشکلات و تنگناهای مختلف طی شش ماهه نخست سال جاری میزان مشارکت‌های مردم در طرح‌های مختلف نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 72 درصد رشد داشته است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین افزود: مردم استان قزوین در شش ماهه نخست سال جاری بیش از 29 میلیارد و 944 میلیون تومان کمک در قالب طرح‌های مختلف اهداء کرده‌اند که این رقم در مدت مشابه سال گذشته بیش از 17 میلیارد و 348 میلیون تومان بوده است.

وی به تشریح وضعیت نیازمندان پرداخت و عنوان کرد: هم اکنون 35 هزار و 637 نفر در قالب 22 هزار و 285 خانوار به صورت تک یا چند خدمتی تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین هستند.

انعقاد قرارداد با پزشکان و مراکز درمانی
مؤمنی گفت: بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که این مددجویان با مشکلات متعددی درگیر هستند که مسکن، اشتغال و درمان سه مشکل اساسی این خانواده‌هاست از این رو با رویکرد فرهنگی برای رفع مشکلات مددجویان به خصوص این سه مانع خدمت رسانی را پیگیری می‌کنیم.

وی تأکید کرد: رفع مشکل اشتغال به استقلال معیشتی مددجویان منجر شده و تأمین مسکن نیز موجب می‌شود تا این خانوارها بخش قابل توجهی از درآمد خویش را برای اجاره بهاء هزینه نکنند همچنین کمک برای درمان بیماران نیازمند نیز موجب می‌شود تا این خانوارها با شرایط بهتری به مداوای خویش بپردازند و بر درد بیماری درد دیگری افزوده نشود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین عنوان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) رویکرد تواتمندسازی مددجویان را پیگیری می‌کند که در این حوزه اشتغال زایی از طریق پرداخت تسهیلات و ارائه بسته تشویقی برای کارفرمایانی که مددجویان را بکارگیری می‌کنند از رویکردهای جدی برای توانمندسازی مددجویان است.

وی ادامه داد: ارائه تسهیلات خرید مسکن و تعمیر و بهسازی مسکن مددجویان نیازمند از شاخص‌های عملکردی برای رفع مشکل نیازمندان است که در این بخش هم ایتام و زنان سرپرست خانوار در اولویت هستند.

مؤمنی گفت: انعقاد قرارداد با پزشکان و مراکز درمانی برای بهره مندی مددجویان از خدمات درمانی و پرداخت هزینه‌های درمانی به طور مستقیم از اقداماتی است که برای رفع مشکلات حوزه درمانی مددجویان پیگیری می‌شود.

وی یادآورشد: برای این خدمات و سایر خدمات کمیته امداد امام (ره) طرح‌هایی تعریف شده تا کمک‌های مردمی براساس نیت آنها جمع آوری و هزینه شود از این رو اقشار مختلف مردم می‌توانند با مشارکت خود زمینه ارتقای زندگی نیازمندان را فراهم کنند.
انتهای پیام/2002