آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۱۵۶۰ کد خبرنگار: ۵۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۸/۶ ساعت: ۱۱:۱۲

رئیس محیط زیست آبیک خبر داد:

دستگیری شکارچی متخلف بازهای شکاری

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبیک از شناسایی و دستگیری متخلف بازهای شکاری در ارتفاعات پیغمبر کوه این شهرستان توسط مامورین یگان حفاظت محیط زیست خبر داد.

محمد ایران‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین  با اشاره به شناسایی و دستگیری متخلف بازهای شکاری در ارتفاعات پیغمبرکوه این شهرستان توسط مامورین یگان حفاظت محیط زیست اظهار کرد: متهم دستگیر شده یکی از متخلفین حرفه‌ای زنده گیری پرندگان شکاری (شاهین سانان) منطقه بوده و با ترفندهای خاص و با استفاده از ادوات مخصوص زنده‌گیری مبادرت به صید و زنده‌گیری این پرندگان می‌نماید.
وی تصریح کرد: از متهم دو عدد کلاه چشمی مخصوص زنده‌گیری بازهای شکاری و مقادیری طناب پلاستیکی ویژه صید پرندگان شکاری و یک قطعه کبوتر که به عنوان طعمه جهت زنده گیری پرندگان مورد استفاده قرار می‌گیرد و سایر ادوات کشف و ضبط شده و متهم جهت پیگرد قانونی تحویل مراجع قضایی شهرستان آبیک شد.

این مسئول در پایان گفت: با شدت با متخلفین زنده‌گیری بازهای شکاری برخورد خواهد شد و از مردم درخواست می‌شود در صورت مشاهده متخلفین بازهای شکاری که معمولا در مناطق دشتی با پهن کردن تورهای مخصوص به زنده گیری پرندگان شکاری مبادرت می کنند، مراتب را به ادارات محیط زیست گزارش کنند.
انتهای پیام/7003