آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۱۵۱۷ کد خبرنگار: ۵۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۸/۴ ساعت: ۱۴:۱۶

امام جمعه موقت قزوین:

نمایندگان به جای حل مشکلات مردم دنبال انتصاب نیروهای خود هستند

امام جمعه قزوین گفت: متاسفانه در شرایط بد اقتصادی نمایندگان مجلس به جای حل مشکلات مردم و بازخواست مسئولان ضعیف دنبال انتصاب های وابستگان خود هستند و مردم را از خود ناامید کرده اند.

به گزارش سرویس سیاسی صبح قزوین ؛ آیین های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته نیز با حضور گسترده مردم در مصلی های نماز جمعه در سراسر استان برگزار شد.

حجت الاسلام علی قابل در خطبه های نماز جمعه این هفته قزوین در مسجدالنبی اظهارداشت: خدا همواره بر اعمال ما ناظر و شاهد است لذا باید مراقب رفتارهای خود باشیم و از مسیر اسلامی خارج نشویم.

وی اضافه کرد: خدا اجازه نمی دهد در عدالت حتی علیه متخلفان و کسی که به اعدام محکوم شده با بی عدالتی رفتار و یا به وی توهین کنیم، شخصیت انسانها باید رعایت شود و اسلام ناب حتی با دشمنش با کرامت برخورد می کند و به جایگاه انسانی افراد در همه شرایط احترام قائل است.

قابل در خطبه دوم نماز با گرامیدلشت اربعین حسینی گفت:امام حسین(ع) از ارکان دین و پناهگاه مومنین و امام همه اهل تقواست، هم هدایت شده وهم هدایتگر است و تجسم تقوی در وجود حسین(ع) است.

امام جمعه موقت قزوین بیان کرد: حسین(ع) ریسمان محکم الهی و فرزندانش حجت الهی هستند و مطالعه تاریخ نشان می دهد که راه حق و عدالت همیشه پایدار است.

خطیب جمعه قزوین تصریح کرد: اربعین در پیش است و این رویداد بزرگ دینی درس تاریخی است تا ببینیم امروز هیچ نشانی از بنی امیه نیست اما پویایی راه حسین(ع) دلیل حقانیت راه سالار شهیدان است که هرگز فراموش نخواهد شد.

وی گفت: در طول تاریخ ۱۲ بار قبر مبارک حسین(ع) را خراب کردند تا کسی به زیارتش نرود اما امروز می بینیم میلیونها نفر از سراسر جهان با پای پیاده این راه را می روند تا عشق و ارادت خود را به سالار شهیدان نشان دهند و زیارت اربعین از نشانه های مومنان است.

حجت الاسلام قابل یادآورشد: امروز شیعه هویت پیدا کرده و با شرکت گسترده در مراسم اربعین بار دیگر عشق و ارادت و دلبستگی خود را به سالار شهیدان نشان می دهد.

مسئولان در توزیع ارز زیارتی ضعیف عمل کردند
وی اضافه کرد: انمقلاب موجب حفظ وحدت همه مسلمین شده است و استکبار با همه نقشه هایی که کشید و داعش را راه انداختند تا تفکر شیعی و علوی را مخدوش کنند اما شکست خوردند.

امام جمعه موقت قزوین اظهارداشت: کاروان اربعین درس حریت و ازادگی و وحدت می دهد و هیچ دولتی نمی تواند این حرکت را ساماندهی کند و امروز خود حسین با جوشش ملت این حرکت بزرگ اسلامی را هدایت می کند.

حجت الاسلام قابل با انتقاد از برخی مسئولان در توزیع ارز زائران گفت: آقایانی که براحتی برای سفرهای غیرضروری و تفریحی بسادگی ارز توزیع می کردند اما امروز در این حرکت دینی و زیارتی ضعیف عمل کردند و مردم را در گرفتن ارز سرگردان کردند که جای انتقاد دارد.

قصه ننگین کاپیتالاسیون را تکرار نکنیم
خطیب جمعه قزوین در ادامه با اشاره به سالروز لغو قانون ننگین کاپیتولاسیون توسط امام اظهارداشت: امام قصه ننگین کاپیتالیسون را افشا کرد و فرمود باید مردم، حوزه های علمیه بپا خیزند که در برابر این روشنگری رژیم ستم شاهی امام را دستگیر و تبعید کرد اما با بیداری مردم این خیانت خنثی شد.

وی افزود:متاسفانه تاریخ داردتکرار می شود وامروز هم نمایندگان قوانینی مانند FATF را تصویب می کنند که عزت کشور را زیر سوال می برد.

قابل اظهارداشت: این همه چانه زنی برای برجام کردید به کجا رسیدید که دوباره به دشمن اعتماد دارید؟ متاسفانه نمایندگان مجلس با این حرکت و موضع گیری، پرونده بدی برای خود درست کردند و ما حق داریم بگوییم از این عمل نمایندگان بیزاریم.

نمایندگان دنبال مهره چینی برای خود هستند
حجت الاسلام قابل در ادامه با انتقاد از بی توجهی نمایندگان به حل مشکلات مردم گفت: این همه مشکل در کشور داریم و مردم با افزایش قیمت، ارز و سکه و قاچاق، حقوق نجومی و گرانی روبرو هستند و کسی به فکر آنها نیست اما تا یک چیزی از آن سوی آبها گفته می شود فورا عکس العمل نشان می دهند.

وی اضافه کرد: از حرکت قوه قضاییه در صدور احکام قاطع برای مفسدین اقتصادی تشکر می کنیم اما انتطار داریم یک کم فعالتر برخورد کتند چرا مسئولان این بازار رها را کنترل نمی کنند و چند نرخی بودن اجناس در بازار نشان می دهد کسی کار نمی کند.

قابل اظهار داشت: چرا هر نقطه شهر اجناس قیمت های متفاوت دارد، مردم نجیب هستند اما برخی سوء استفاده می کنند و کسی نیست با آنها برخورد کند.

از نمایندگان نا امید شده ایم/ به فکر خودشان هستند
خطیب جمعه قزوین اضافه کرد: ما که از نمانیدگان مجلسی ناامید هستیم زیرا همه آنها دنبال انتصاب های بستگان و دوستان و مهره های خود هستند و برای انتخابات آینده مهره چینی می کنند.

وی اضافه کرد: از نمایندگان باید پرسید چرا در این شرایط بد اقتصادی نه به دولت و نه مسئولان تدکز نمی دهند، آقایان و خانم های مجلسی به فکر مردم باشید، یک وزیر ۵ سال آمد و مشکل ایجاد کرد، کارها را قفل کرد حالا استعفا داده و کسی وی را بازخواست نمی کند.

قابل اظهارداشت: باید جلوی عزل و نصب های فامیلی را بگیریم و دستهای خائن را قطع کنیم تا اوضاع بسامان شود.

امام جمعه موقت قزوین بیان کرد: رهبری خطاب به مسئولان فرمودند فقط مسایل امنیتی را از مردم پنهان کنید و بقیه را بگویید لذا نمایندگان مجلس باید شفافیت را سرلوحه کار خود قرار دهند و چیزی را از مردم پهان نکنند.

قتل خاشقچی سند رسوایی آمریکا و آل سعود
خطیب جمعه قزوین در ادامه خطبه های نماز به قتل جمال خاشقچی هم اشاره کرد و با محکوم کردن این فاجعه گفت: قتل خاشقچی نشان داد حقوق بشر آمریکایی یعنی چه؟ رئیس جمهور آمریکا می گوید ما نباید فروش تسلیحات را برای یک قتل لغو کنیم اما برای یک جاسوس که در ایران خودکشی کرده بود چقدر داد و فریاد زدند و از حقوق بشر دم زدند.

وی بیان کرد: قتل خاشقچی موجب رسوایی آمریکا و آل سعود شد و بدون شک اسلام آمریکایی قتل خاشقچی را طراحی کرده است.

قابل اضافه کرد: جنایتکاران آل سعود در شبی که در سال ۶۶ حاجیان را کشتند در مساجد سعودی سوره اصحاب الفیل را خواندند و گفتند که ایرانیها می خواستند حجرالاسود را بدزدند وبه ایران و قم ببرند و با این حرکات بچه گانه روی جنایت خود سرپوش گذاشتند اما امروز خداوند آنها را رسوا کرده است.

وی گفت: ناخنگیر حجاج ایرانی را گرفتند و گفتند سلاح داشتند اما سه سال است مردم یمن را قتل عام کرده اند و کسی فریاد نمی زند و این اسلام آمریکایی را محکوم نمی کند.

خطیب جمعه قزوین بااشاره به مناسبتهای روز درخصوص شهادت قاضی طباطبایی در سال ۵۸ توسط گروهک فرقان مطالبی بیان کرد و اظهار داشت: گروهک فرقان با ترور شهید مطهری، سپهبد قرنی جنایات خود را ادامه داد.

وی در خصوص سالگرد هتک حرمت حرمین عسگریین توسط آمریکاییها و بعثی ها که ۵۰ زایر شهید شدند نیز مطالبی بیان کرد.
انتهای پیام/7003