آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۱۴۹۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۸/۳ ساعت: ۱۳:۱۳ ↗ لینک کوتاه

جزئیاتی از وضعیت خانواده جمال خاشقجی؛

افشاگری مجتهد درباره وضعیت خانواده خاشقجی در داخل و خارج از عربستان

مجتهد افشاگر اخبار پشت‌پرده دربار سعودی جزئیاتی از وضعیت خانواده جمال خاشقجی روزنامه‌نگار منتقد رژیم سعودی در داخل و خارج از عربستان را برملا کرد.

به گزارش سرویس سیاسی صبح قزوین ؛ مجتهد افشاگر اخبار پشت‌پرده دربار سعودی در صفحه خود در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: خانواده خاشقجی در داخل عربستان تحت اقامت اجباری قرار دارند.

وی افزود: همه تماس‌ها و ترددهای آنها زیر نظارت شدید مسئولان سعودی قرار دارد.

مسئولان سعودی اذعان کرده‌اند که خانواده خاشقجی روزنامه‌نگار منتقد رژیم سعودی توسط عوامل این رژیم در داخل کنسولگری عربستان در استانبول به‌قتل رسیده است.

مجتهد در توییت خود در اشاره به مسئولان سعودی افزود: علیه آن دسته از اعضای خانواده خاشقجی که در خارج زندگی می‌کنند، اقدام تروریستی مداوم مرتکب می‌شوند و این اعضا قدرت عمل ندارند زیرا مسئولان سعودی از آنها باج‌خواهی می‌کنند و می‌گویند که اگر کاری انجام دهند، اعضای خانواده آنها در داخل عربستان مورد آزار و اذیت قرار خواهند گرفت.

سلمان بن عبدالعزیز شاه سعودی و فرزندش محمد ولیعهد سعودی دو روز پیش صلاح فرزند جمال خاشقجی و یکی دیگر از بستگانش را در کاخ یمامه ملاقات کردند.

هنوز لحظاتی از انتشار عکس‌های دیدار محمد بن سلمان ولیعهد سعودی و فرزند جمال خاشقجی روزنامه‌نگار منتقد رژیم سعودی نگذشته بود که کاربران عربستانی و غیر عربستانی به آن واکنش نشان دادند.

امادو از کابران عرب در اظهارات نظر خود درباره این عکس‌ها نوشت: آنها (مسئولان سعودی) قربانی را می‌کشند و در تشییع جنازه‌اش شرکت می‌کنند.. این اقدام بسیار تأسف‌بار است(..). عربستان و جایگاه بالای آن چنین چیزهای پَستی را انجام می‌دهد".

اکرم صبری دیگر کاربر عرب نیز در صفحه خود در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: رسم عزا این است که مردم باید به خانه فرد درگذشته رفته و به خانواده‌اش تسلیت عرض کند؛ نه اینکه خانواده‌اش را احضار کنند تا به آنها تسلیت بگویند.

انتهای پیام/7003

منبع: تسنیم