آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۱۴۷۱ کد خبرنگار: ۵۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۸/۳ ساعت: ۱۰:۷

معاون راهداری اداره کل راهداری قزوین:

استان قزوین آماده اجرای طرح زمستانی است

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین از آمادگی ادارات شهرستانهای تابعه این اداره کل برای اجرای طرح راهداری زمستانی سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین ؛ جواد حق لطفی صبح امروز(پنجشنبه) در نشست شورای راهداری استان اظهار کرد: طی برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده از ابتدای سال جاری عملیات تعمیر و نگهداری ماشین آلات راهداری این اداره کل در دستور کار قرارگرفت.

وی بیان کرد: تعمیر و تجهیز این ماشین آلات و آماده به کار نمودن آنها چه قبل از فصل بارش و چه در طول فصل زمستان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ تا عوامل راهداری بتوانند به موقع برای بازگشایی و برف روبی راه‌ها با توجه به اهمیت و تردد محورهای مواصلاتی استان اقدام کنند.

حق لطفی گفت: در طرح زمستانی سال جاری ۳۰۰ نفر از پرسنل راهداری به صورت مستقیم حضور فعال و شبانه روزی دارند و اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده ای استان قزوین هم زمان با آغاز زمستان با استفاده از ۲۸۸ دستگاه ماشین آلات سبک و نیمه سنگین و سنگین در ۲۶ راهدارخانه استان مستقر شده‌اند و عملیات راهداری زمستانی را انجام می‌دهند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در خصوص میزان ماسه و نمک خریداری شده برای زمستان سال ۹۷ عنوان کرد: ماسه خریداری شده ۲۰ هزار تن و همچنین نمک خریداری شده ۱۰ هزار تن است که برای استفاده در فصل بارش و مواقع مورد نیاز در راهدارخانه های سطح استان ذخیره شده اند.

حق لطفی بیان کرد: امیدواریم با ایجاد بسترهای لازم و ارتقاء سطح خدمات راهداری رضایتمندی هموطنان را در این زمینه فراهم کنیم.

گفتنی است؛ این نشست با حضور معاون راهداری، روسای ادارت شهرستان‌های تابعه، نگهداری ابنیه راه‌ها، نگهداری راه‌ها و کارشناسان در محل راهدارخانه قسطین لار واقع در محور قزوین- الموت برگزار شد.
انتهای پیام/7003