آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۱۴۴۲ کد خبرنگار: ۵۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۸/۲ ساعت: ۱۱:۵

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان:

۱۴۰ کارت بازرگانی‌ در قزوین ابطال یا تعلیق می‌شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: از ۵۴۰ کارت بازرگانی استان، ۱۴۰ مورد غیرفعال بوده و در مرحله تعلیق یا ابطال قرار دارند.

علی پرزحمت در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: طبق بخش‌نامه وزارت صنعت، معدن و تجارت بازبینی و رصد کارت‌های بازرگانی استان در دستور کار قرار دارد و طبق ارزیابی‌های صورت گرفته برای تمدید، ابطال و تعلیق آنها اقدام خواهد شد.

این مسئول اضافه کرد: کارت بازرگانی مجوزی است که توسط اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی صادر شده و بعد از تایید سازمان صنعت، معدن و تجارت دارنده آن می‌تواند برای ثبت سفارش و ترخیص کالا و واردات از مناطق آزاد اقدام کند.

پرزحمت یادآور شد: 85 درصد کارت‌های بازرگانی صادر شده در استان در بخش صنعت هستند؛ اما در بخش‌های فنی، مهندسی، کشاورزی، ورزشی و فنی نیز کارت‌های بازرگانی صادر شده است.

وی با اشاره به فعالیت اتحادیه صادرکنندگان استان افزود: سال گذشته این اتحادیه با 194 عضو در قزوین تشکیل شد که یک صد میلیون دلار صادرات داشت.

این مسئول ادامه داد: خوشبختانه امسال تعداد صادرکنندگان نمونه ملی استان از 2 مورد به سه واحد تولیدی افزایش یافت که نشان دهنده فعالیت مثبت بازرگانان و تجار ایرانی در افزایش طراز اقتصادی کشور و استان قزوین است.

وی افزود: این واحدهای بازرگانی به عنوان صادرکننده نمونه ملی با حضور معاون اول رییس جمهوری و سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در تهران تجلیل شدند که نقش موثری در نمایش ظرفیت ها و توانمندی های صنعتی و بازرگانی استان قزوین در سطح کشور داشت.

استان قزوین سه هزار و 600 واحد تولیدی و 15 شهرک و ناحیه صنعتی دارد.
انتهای پیام/7003