آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۱۳۹۴ کد خبرنگار: ۱۰۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۷/۳۰ ساعت: ۱۵:۱

طی ۳ماه گذشته در قزوین؛

۳۸ واحد صنفی دارای تخلف بهداشتی تعطیل شد

رئیس مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین از تعطیلی ۳۸ واحد صنفی متخلف در سه ماهه دوم سال ۱۳۹۷ در این شهرستان خبر داد.

دکتر سید علیرضا خونساری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: به منظور اجرای آیین نامه ماده 13 قانون مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی توسط بازرسان بهداشت محیط شهرستان قزوین در سه ماهه تابستان با انجام بیش از 9 هزار مورد بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، به علت داشتن نواقص بحرانی و غیربحرانی، اقدام به صدور یک هزار و 944 مورد اخطار رفع نقص شد.

وی افزود: در این مدت 55 مورد اخطار 48 ساعته تعطیل صادر و 38 واحد تهیه و توزیع مواد غذایی، به طور موقت تعطیل و پرونده آنان برای رسیدگی به تخلفات بهداشتی به مراجع قضایی ارسال شد.

593 نمونه‌برداری از مواد غذایی
وی علت تعطیلی واحدهای مذکور را داشتن نواقص بهداشت محیطی طبق آیین نامه ماده 13 قانون مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و عدم رفع به موقع نواقص بهداشتی و همچنین عرضه مواد غذایی غیرقابل مصرف به استناد جوابیه آزمایشگاه مواد غذایی استان عنوان کرد.

این مسئول بیان کرد: استخر شنا، آجیل پزی، رستوران، اغذیه فروشی و کبابی، ماست بندی، سبزی خُردکنی، تهیه غذای بیرون بر، نانوایی، خواربار فروشی، قنادی، میوه فروشی، جگرکی، آرایشگاه زنانه و لبنیاتی از واحدهای صنفی تعطیل شده است.

وی گفت: در این مدت بر مبنای نظارت بر عرضه مواد غذایی، تعداد 593 نمونه مواد غذایی برای انجام آزمایشات میکروبی و شیمیایی برداشت شده و پرونده 78 متصدی که مواد غذایی آلوده عرضه می‌کردند به مراجع قضایی ارسال شد.

خونساری درخواست کرد: شهروندان گرامی در صورت مشاهده تخلف بهداشتی، موضوع را با شماره تلفن 190 به اطلاع بازرسان بهداشت محیط برسانند.
انتهای پیام/2002