آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۱۳۸۴ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۷/۳۰ ساعت: ۱۱:۴۹ ↗ لینک کوتاه

بررسی یک سند توسط رویترز نشان داد

ناکامی اوپک در تامین بازار نفت پس از تحریم‌های ایران/ تلاش عربستان هم راه به جایی نبرد

بررسی یک سند توسط رویترز نشان داد اوپک برای افزایش عرضه و جبران کمبود نفت در بازار پس از تحریم‌های ایران ناکام مانده است، افزایش عرضه نفت عربستان هم تنها کم و کاستی‌های دیگر بخش‌ها را جبران می‌کند.

به گزارش سرویس اقتصادی صبح قزوین ، بررسی یک سند داخلی توسط رویترز نشان می‌دهد اوپک در تلاش برای افزایش عرضه و جبران کمبود بازار پس از تحریم‌های ایران ناکام مانده است. ظاهرا افزایش در عرضه نفت عربستان هم کم و کاستی‌های دیگر بخش‌ها را جبران می‌کند.

فاتح بیرول مدیرعامل آژانس بین‌المللی انرژی امروز اعلام کرد: احتمالا دیگر تولیدکنندگان اوپک هم برای جبران کمبود نفت در بازار پس از تحریم‌ها علیه ایران با چالش مواجه می‌شوند که این می‌تواند قیمت نفت را بیشتر افزایش دهد.

به گزارش فارس یکی از برنامه‌های ترامپ جلوگیری از کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی است و ماموریت ویژه‌ای به عربستان و روسیه داده بود تا با تزریق نفت بیشتر در بازار از افزایش قیمت نفت جلوگیری کنند.

ترامپ یکی دو بار هم کشورهای عضو اوپک را به بالا بردن تصنعی قیمت نفت متهم کرد و آنها را «کارتل‌های نفتی» خواند.

از زمانی که ترامپ نظر صریح خود را برای جلوگیری از افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی مطرح کرد تاکنون قیمت نفت 20 دلار افزایش یافته است.

شرکت خدمات انرژی بیکر هوگز اعلام کرده است که برخی از این تزریق نفت به بازار احتمالا از سوی آمریکای شمالی خواهد بود که در هفته منتهی به 19 اکتبر 4 دکل نفتی در این منطقه فعال شده است و تعداد دکل‌های نفتی فعال در این منطقه به 873 رسید مع بیشترین میزان از مارس 2015 تاکنون محسوب می‌شود.

تعداد دکل‌های نفتی معمولا شاخصی برای میزان تولید در آینده است و با افزایش یافتن تعداد دکل‌های فعال پس از یک دوره چند ماهه رکود،‌انتظار می‌رود تولید نفت آمریکا در آینده افزایش بیشتری یابد.

انتهای پیام/ 7003

منبع: فارس