آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۱۲۰۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۷/۲۵ ساعت: ۸:۱۳ ↗ لینک کوتاه

️ فرمانده انتظامی استان قزوین:

۸۸۶ دستگاه خودرو به‌علت تخلف توقیف شد

️ فرمانده انتظامی استان قزوین گفت: در ۶ ماهه اول سال جاری تعداد ۸۸۶ دستگاه خودرو بعلت تخلف بیش از ۱۰ میلیون ریال توقیف که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته ۶/۲۴ درصد افزایش داشته است.

سردار مهدی محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: براساس آمار ارائه شده از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تردد ثبت شده در استان با بیش از 15 میلیون خودرو در محورهای استان طی 6 ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به میزان 13.4 درصد افزایش دارد.

وی افزود: قزوین به عنوان شاهراه ارتباطی 11 استان کشور از نظر حجم تردد محورهای مواصلاتی در رتبه دوم کشور قرار دارد و عوامل پلیس راه و دستگاه‌های امدادی به صورت شبانه روزی در راستای تامین امنیت محورها و خدمات دهی به هموطنان در تلاش هستند.

فرمانده انتظامی استان اضافه کرد: در 6 ماه اول سال جاری در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته در فقره تصادفات فوتی به میزان 4/2 درصد کاهش، در تصادفات جرحی 4/18 درصد کاهش، در تصادفات خسارتی به میزان 2/1 درصد کاهش، و در مجموع تصادفات به میزان 11.1 درصد کاهش داشتیم.

محمودی بیان کرد: در برخورد با تخلفات بیشترین اعمال قانون به ترتیب اولویت مربوط به سرعت غیرمجاز، نقص فنی موثر خودرو و عدم استفاده از کمربند ایمنی و میزان اعمال قانون رانندگان متخلف بعلت ارتکاب تخلفات رانندگی در 6 ماهه اول سال جاری در مقایسه با مدت مشابه در سال 96 به میران 2.6 درصد افزایش داشته است.

کاهش 11.1درصدی مجموع تصادفات در قزوین

این مسئول ابراز کرد: در 6 ماهه اول سال جاری تعداد 886 دستگاه خودرو بعلت تخلف بیش از 10 میلیون ریال توقیف که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته 6/24 درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه خودروی سواری به عنوان نوع کاربری بیشترین عامل مقصر در تصادفات بوده است، یادآور شد: علت تامه تصادفات عدم توجه به جلو و بیشترین تصادفات با 49.9 درصد در آزادراه‌های استان بوده است.

محمودی تصریح کرد: واژگونی و برخورد وسیله با وسیله از نظر نوع برخورد در تصادفات بیشترین فراوانی تصادفات را به خود اختصاص داده است.

این مقام ارشد انتظامی در پایان گفت: کاهش تصادفات نیازمند عزم همگانی است و با توجه به اینکه عامل انسانی بیشترین علت تصادفات است با رعایت قوانین و احترام به آن و ارتقاء فرهنگ ترافیک شاهد امنیت بیشتر و آرامش خاطر در تردد در جاده‌ها خواهیم بود.
انتهای پیام/2002

منبع: