آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۱۱۶۸ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۷/۲۳ ساعت: ۱۷:۳۴ ↗ لینک کوتاه

دیلی صباح اعلام کرد:

ادعای تخلیه سفارت ایران در ترکیه در پی هشدار بمب‌گذاری

رسانه‌های ترکیه‌ای مدعی تخلیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا پس از دریافت هشدار بمب‌گذاری و انتقال سفیر ایران به خارج از ساختمان شدند.

به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین  به نقل از رسانه‌های ترکیه‌ای، سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکیه، پس از دریافت هشدار بمب‌گذاری تخلیه شد.

روزنامه «دیلی صباح» به نقل از منابع امنیتی ادعا کرد پس از آنکه پیامی مبنی بر احتمال حمله یک بمب‌گذار انتحاری به سفارت ایران در آنکارا دریافت شد این ساختمان سریعا تخلیه گردید. 

رسانه‌های ترکیه‌ای همچنین مدعی شده‌اند که سفیر ایران با کمک پلیس به مکانی امن منتقل و خیابان‌های منتهی به ساختمان سفارتخانه نیز مسدود شده است. این رسانه‌ها همچنین ادعا کرده‌اند که پلیس ترکیه در حال جستجو در ساختمان سفارتخانه است.

یک خبرنگار ترکیه‌ای نیز در فیلمی که در همین ارتباط منتشر شده عنوان کرده است که در پی این تهدید، زنگ هشدار به صدا درآمده اما پلیس آنکارا کنترل خیابان‌های منتهی به سفارت ایران را در دست گرفته است.

اولین فیلم از اوضاع اطراف سفارت ایران در آنکارا پس از تهدید به بمب‌گذاری


00:0001:29
کد ویدیو


با این حال، با وجود گزارش رسانه‌های روسی و ترکیه‌ای، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه کشورمان خبر منتشره درباره بمب‌گذاری و تخلیه سفارت ایران در ترکیه را تکذیب کرد.

محمدابراهیم طاهریان‌فرد سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه نیز با بیان اینکه حمله انتحاری به سفارت تنها یک تهدید بود، تاکید کرد: تهدید توسط فردی که خود را منتسب به داعش معرفی کرده بود انجام شد و پلیس ترکیه در پی این تهدید، اقدامات و تدابیر امنیتی را در اطراف سفارت تشدید کرد و اقدام خاص دیگری صورت نگرفت.

انتهای پیام/1404

منبع: باشگاه خبرنگاران