آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۱۱۴۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۷/۲۲ ساعت: ۱۰:۴۷ ↗ لینک کوتاه

رئیس سابق دادگستری شهرستان قزوین:

۱۱درصد از شمار زندانیان مهریه درقزوین کاهش یافت

رییس سابق دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان قزوین گفت: علیرغم افزایش قیمت سکه با اقدامات دستگاه قضایی استان ۱۱ درصد از شمار زندانی های مهریه قزوین کاهش یافت.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین ؛ حجت الاسلام حسین کثیرلو صبح امروز(یکشنبه) در آئین تکریم و معارفه رییس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب شهرستان قزوین و معاون مالی و پشتیبانی دادگستری در سالن عدالت دادگستری قزوین اظهار کرد: طی چهارسال و چهار ماه خدمت در شهرستان قزوین به 174 هزار و 642 پرونده رسیدگی شد که رقم بسیار بالا و قابل توجه ای است.

وی افزود: طی این مدت موجودی پرونده های محاکم خانواده شهرستان 38 درصد و مدت زمان اجرا 29 درصد کاهش یافت.

این مسئول قضایی ابراز کرد: به طور متوسط ماهانه 120 پرونده اجرای احکام در شهرستان وجود داشت که تا حد ممکن تلاش شد از تعطیلی واحدهای تولیدی در راستای سیاست قضایی و اجرایی کشور جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های اصلی قوه قضائیه الکترونیکی کردن دادرسی‌ها بود، اضافه کرد: اجرای کامل برنامه‌های مدیریت پرونده‌های قضایی و اتوماسیون اداری در کلیه دادگاه‌های عمومی و انقلاب قزوین و حذف کاغذ یکی از برنامه‌های ما بود که با اجرای آن تمام اقدامات دستگاه قضایی در مدیریت به صورت مکانیزه و اداری انجام شد.

ابلاغ الکترونیک 90درصدی کار بزرگی است
این مسئول ادامه داد: یکی از اقدامات دیگر انجام شده اجرای طرح آرشیو بایگانی راکد و ارسال بیش از 70 هزار پرونده به بایگانی راکد بود.

وی گفت: در نتیجه این اقدامات 76 درصد ابلاغ‌های شهرستان به طور متوسط به صورت الکترونیک و در دادگاه‌های خانواده به بیش از 90درصد نیز رسید.

این مسئول اضافه کرد: ابلاغ الکترونیک 90درصدی کار بزرگی است که با راه اندازی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در حوزه شهرستان قزوین اجرای آن شتاب گرفت.

وی گفت: برگزاری جلسات دوره‌های آموزش و مدیریت پرونده‌های قضایی، استقرار تقریرنویسان در دادگاه‌ها، اتصال به شبکه دولت و ارسال انواع مکاتبات از طریق این شبکه و کاهش استعلام چندماه به چند ساعت، تشکیل جلسات آموزشی برای ماموران ابلاغ و بازدید مستمر از دادگاه‌های حقوقی، کیفری و سازمان زندان‌ها از جمله اقدامات صورت گرفته در این مدت بوده اند.

در پایان این مراسم از تلاش‌ها و زحمات حجت الاسلام حسین کثیرلو در این سمت تقدیر شد و وی به عنوان معاون رییس کل دادگستری استان قزوین در امور حقوق شهروندی و علی شعبانی به عنوان رییس جدید دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان قزوین معرفی شدند.

گفتنی است؛ همچنین محمد افشاری به عنوان معاون مالی و پشتیبانی دادگستری کل استان قزوین تقدیر و عباس علائیان به این سمت و معاون قضایی رییس کل دادگستری استان معارفه شد.
انتهای پیام/2002

منبع: