آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۱۱۳۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۷/۲۲ ساعت: ۹:۵۱ ↗ لینک کوتاه

در استان قزوین؛

کتاب وصیت‌نامه ۱۴۰۰ شهید قزوین منتشر شد

مجموعه وصیت‌نامه در قالب ۴ جلد کتاب نفیس از طرف بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین منتشر شده است.

غلامرضا حقایق‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با اشاره به اهمیت وصایای شهدا اظهار کرد: با توجه به مطالب ارزنده‌ای که شهدا در واپسین زمان حیات خود در قالب وصیت‌نامه نگاشته‌اند این مجموعه نفیس می‌تواند راهگشای بسیاری از معضلات امروز جامعه باشد.

وی افزود: از میان 3 هزار شهید استان قزوین، حدود یک هزار و 400 تن از شهدا دارای وصایای اجتماعی و فرهنگی هستند که این مجموعه در قالب 4 جلد کتاب نفیس از طرف بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین منتشر شده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین اذعان کرد: این اقدام فرهنگی در صدر کشور منحصر به فرد است و می‌تواند مرجعی برای مراکز فرهنگی، هنری و آموزشی باشد.

حقایق‌پور گفت: بر همه‌ی مدیران و کارکنان دستگاه‌ها و قشرهای مختلف جامعه فرض است که با مطالعه این وصایا و تشریح و تبیین آن در سطح جامعه مروج فرهنگ ایثار و شهادتی باشند که بر گرفته از کلام و اعتقادات قلبی شهداست.

وی ابراز کرد: با توجه به اینکه مهمترین هدف از برگزاری کنگره 3 هزار شهید استان قزوین، ترویج و توسعه‌ی فرهنگ ایثار و شهادت در سطح جامعه به ویژه نسل جوان است، بایستی مراکز فرهنگی، هنری و آموزشی استان با استفاده از رهنمودهای ارزشمند شهدا و تولید فرآورده‌های ارزشی، سبک زندگی آنان را در سطح جامعه نشر دهند.

این مسئول بیان کرد: مجموعه‌ی وصیت‌نامه‌های خواندنی شهدای استان قزوین طی سال‌های گذشته در قالب 4 جلد با عنوان فار منتشر شده است.
انتهای پیام/2002

منبع: