آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۰۹۳۲ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۷/۲۰ ساعت: ۰:۰ ↗ لینک کوتاه

صفایی; سطح دختران شطرنج‌باز نابینا در آسیا بسیار بالا رفته است

دارنده دو مدال نقره تیمی و انفرادی رقابت‌های شطرنج نابینایان در گروه b۱ گفت: اگر اجازه استفاده از صفحات خودمان را می‌دادند، بدون شک مدال‌های بیشتری برای ایران به دست می‌آمد.

به گزارش خبرنگار اعزامی صبح قزوین از جاکارتا، ملیحه صفایی پس از کسب دو مدال نقره تیمی و انفرادی در گروه b1 بانوان گفت: پیش از اینکه به جاکارتا بیاییم، فکر می کردیم رقبای ساده تری داشته باشیم اما بعد از اینکه به اینجا آمدیم، متوجه شدیم سطح دختران نابینای شطرنجباز در آسیا بسیار بالا رفته است و رقابت های دشواری را پیش روی داریم.

وی ادامه داد: از نظر شرایط آماده سازی پیش از این رقابت ها، همه چیز عالی بود. بهترین سرمربی، بهترین مربی و بهترین مدیریت را داشتیم. تنها چیزی که به ما در این تورنمنت ضربه زد، استفاده از یک صفحه آن هم صفحه ای غیر استاندارد بود. پیش از این ما فکر می کردیم می توانیم با دو صفحه آن هم صفحات استاندارد بازی کنیم.

صفایی گفت: چیزی که در ایران بسیار به آن آشنایی داشتیم. اما اینجا متوجه شدیم باید فقط با یک صفحه آن هم از نوع غیر استانداردش بهره ببریم. همین باعث شد بسیاری از بچه ها به خصوص نابینایان مطلق در b1 دچار مشکل شوند و اشتباهات فاحشی انجام دهند. اگر با همان صفحاتی که در ایران داشتیم در این رقابت ها شرکت می کردیم، قطعاً رنگ و تعداد مدال های ما میتوانست بیشتر از این باشد. این صفحات بسیار کوچک و مهره های آن ریز بود.

وی افزود: ضمن اینکه وقتی ما دو صفحه در اختیار داشته باشیم، در زمان خودمان می توانیم به صفحه دست بزنیم و موقعیت حریف را متوجه شویم. اما در اینجا نیمی از زمان را از دست میدادیم. یعنی هنگام که زمان ساعت حریف بود، ما نمیتوانستیم به صفحه دست بزنیم. شاید این ترفندی برای میزبان و سایر کشور های شرق آسیا بود. چون آنها به این روش بسیار مسلط بودند.

انتهای پیام/

منبع: ورزشی فارس