آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۰۶۰۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۷/۱۸ ساعت: ۱۴:۵۸ ↗ لینک کوتاه

دبیر کمیته فرهنگی یادواره شهدای شهرستان قزوین:

یادواره ۱۲۰۰شهید شهرستان قزوین برگزار می‌شود/ رونمایی از ۲فتوکلیپ

دبیر کمیته فرهنگی یادواره شهدای شهرستان قزوین گفت: یادواره شهدای شهرستان قزوین ۲۴مهرماه سه شنبه برگزار می‌شود و این آخرین یادواره پیش از برگزاری کنگره سه هزار شهید قزوین در شهرستان‌ها خواهد بود.

محمدرضا خوش‌عقیده در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین اظهار کرد: با توجه به برگزاری کنگره ملی سه هزار شهید استان قزوین در آبان ماه سال جاری، یادواره بزرگ شهدای شهرستان قزوین به‌عنوان آخرین یادواره شهرستانی پیش از کنگره ملی برگزار می‌شود.

وی افزود: پیش از برگزاری کنگره سه‌هزار شهید استان قزوین؛ برگزاری یادواره های شهرستان‌ها مدنظر قرار گرفته بود که تا به امروز به طور کامل برگزار شده و آخرین یادواره شهرستانی پیش از کنگره ملی، برگزاری یادواره شهدای شهرستان قزوین است که این یادواره بزرگداشت ۱۲۰۰ شهید سرافراز شهرستان شامل شهدای بخش مرکزی قزوین و بخش های الموت غربی و الموت شرقی، طارم سفلی و بخش کوهین را شامل می‌شود. 

این مسئول اذعان کرد: ۶۰ درصد شهدای شهرستان قزوین زیر ۲۱ سال هستند و استان قزوین دارای ۱۷۷ شهید جاویدالاثر است که مادران آنها چشم انتظار آمدن پیکر شهدای خود هستند که این موارد سوژه‌های مناسبی برای مجموعه های فرهنگی و مستندسازان از جمله صداوسیما است و انتظار می رود تا زمان برگزاری کنگره به آنها پرداخته شود.

وی با بیان اینکه همه خانواده‌های شهدا در یادواره شهدای شهرستان قزوین دعوت شده‌اند، ابراز کرد: هزارجلد کتاب از خاطرات شهدای استان قزوین و فیلم‌هایی با محتوای دفاع مقدس به عنوان بخشی از بسته فرهنگی درنظر گرفته شده تا به میهمان اهدا شود. 

دبیر کمیته فرهنگی یادواره شهدای شهرستان قزوین از رونمایی 2اثر هنری در یادواره شهدای شهرستان قزوین خبرداد و گفت: دو فتوکلیپ توسط حوزه هنری استان قزوین تهیه شده که سرود «شهیدم» و «سرود ملی» با محوریت شهدای قزوین برای اولین بار در این یادواره رونمایی خواهد شد. 

برپایی دو ایستگاه صلواتی در شهر قزوین
وی یادآور شد: سردار شکارچی سخنگوی عالی و معاون فرهنگی و تبلیغات ستاد کل نیروهای مسلح، به عنوان سخنران ویژه یادواره دعوت شده است، محمد نبوی ، مداح برجسته قزوینی و سید مصطفی حسینی قاری بین المللی نیز اجرای برنامه دارند، همچنین اجرای گروه تئاتر بچه‌های مسجد و مداحی یکی از خردسالان قزوینی جزو دیگر برنامه‌های یادواره است. 

خوش‌عقیده عنوان کرد: یادواره شهدای شهرستان قزوین به صورت مستقیم و زنده از شبکه صدا و سیمای مرکز قزوین پخش می‌شود، همچنین با هماهنگی صورت گرفته قرار است در برنامه صبحگاهی رادیویی و سیمای مرکز قزوین مصاحبه‌ای درباره یادواره توسط فرماندهان سپاه های نواحی امام حسن(ع) قزوین و امام سجاد(ع) قزوین انجام گیرد.

وی ادامه داد: روز برگزاری یادواره، با مساعدت نمایندگی آستان قدس رضوی در قزوین، دو ایستگاه صلواتی در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) برپا خواهد شد. 

این مسئول اضافه کرد: در تلاش هستیم پرچم حرم امام رضا(ع) نیز توسط نمایندگی آستان قدس استان قزوین برای تبرک در یادواره حضور داشته باشد. 

وی اعلام کرد: یادواره شهدای شهرستان قزوین سه شنبه 24مهرماه ساعت ۹ صبح در سالن آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) برگزار می‌شود و این آخرین یادواره شهرستانی پیش از برگزاری کنگره ملی سه هزار شهید استان قزوین خواهد بود.

دبیر کمیته فرهنگی یادواره شهدای شهرستان قزوین در پایان بیان کرد: دانشگاه امام خمینی، بنیاد شهید و امورایثارگران، صدا و سیما، شهرداران و بخشداران شهرستان قزوین، حوزه هنری، سپاه و بسیج دانشجویی از جمله دستگاه‌هایی بودند که در برگزاری این یادواره مشارکت داشته اند. 
انتهای پیام/2002

منبع: