آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۰۱۵۱ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۷/۱۶ ساعت: ۱۰:۴۹ ↗ لینک کوتاه

سرپرست دادسرای قزوین خبر داد:

حکم اعدام در انتظار متعرضان به کامیون‌داران/ ۱۷نفر در استان دستگیر شدند

سرپرست دادسرای قزوین گفت: ما برحسب وظیفه اشد مجازات را برای آنها تقاضا خواهیم کرد و اگر محاربه آنها محرز شود احکام سنگینی همچون اعدام در انتظار آنها خواهد بود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین ؛ حجت الاسلام محسن کرمی پیش از ظهر امروز(دوشنبه) در کمیسیون جرائم خاص استان که در سالن جلسات دادسرای قزوین برگزار شد، اظهار کرد: مشکلات صنفی در امور حمل و نقل وجود دارد و راه حل این مشکلات باید به صورت قانونی پیگیری شود و با اعتصاب و اقداماتی از این دست به نتیجه نخواهند رسید.

وی در ادامه افزود: مشکلات اصناف باید از طریق صنف مربوطه و در مسیر قانونی و اداری درست به مسئولان منعکس شود تا اقدامات مقتضی نسبت به حل آنها صورت پذیرد.

سرپرست دادسرای قزوین ابراز کرد: دستگاه قضایی با توجه به وظایف قانونی و ذاتی خود در مقابل اعمال خلاف دغدغه‌های صنفی رفتار متناسب خواهد داشت زیرا در حال حاضر برخی به دنبال ایجاد ناامنی و متوقف کردن چرخه حمل‌ونقل هستند.

وی تصریح کرد: متاسفانه در هفته‌های اخیر شاهد تعرض برخی اشخاص به کامیون‌داران در محورهای استان بودیم که با هوشیاری دستگاه‌های انتظامی و امنیتی استان این اشخاص که 17 نفر هستند دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل دستگاه قضایی شده اند.

این مقام قضایی استان بیان کرد: با بررسی‌های انجام شده مشاهده کردیم که برخی از این دستگیرشدگان مطالبات صنفی ندارند و برخی نیز صاحب کامیون و یا راننده وسایل نقلیه نیستند بلکه افرادی هستند که با تحریک دیگران می‌خواهند اوضاع را متشنج جلوه دهند و امنیت جاده ها را مختل کنند.

وی اظهار کرد: پرونده این اشخاص در مرحله مقدماتی است و پس از تکمیل پرونده جهت صدور حکم به دادگاه ارسال خواهد شد و ما بر حسب وظیفه اشد مجازات را برای آنها تقاضا خواهیم کرد و اگر محاربه آنها محرز شود احکام سنگینی همچون اعدام در انتظار آنها خواهد بود.

برخورد قاطعانه دستگاه قضایی با متعرضان به کامیون‌داران
سرپرست دادسرای قزوین تاکید کرد: بخش زیادی از این اتفاقات جنگ روانی برای اخلال در امنیت کشور است و واقعیت خارجی ندارد که باید در این خصوص هم اصناف و هم مردم هوشیار باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه هم اکنون وضعیت حمل‌ونقل استان در آرامش است، افزود: این اطمینان را می‌دهیم که با حضور مراجع انتظامی و امنیتی مشکلی در جاده های استان وجود نخواهد شد و امنیت در محور های مواصلاتی استان به طور کامل برقرار است.

این مسئول تاکید کرد: طبق پیگیری‌های صورت گرفته حجم زیادی لاستیک از بنادر به مقصد شهرها بارگیری شده و در حال ارسال است و باید در خصوص سهمیه توزیع لاستیک در استان نیز تدابیری مشخصی اندیشیده شود تا کامیون‌داران بتوانند نیاز خود را از مغازه‌ها تهیه کنند.

کرمی هشدار داد: دستگاه قضایی بدون اغماض با افرادی که امنیت رانندگان را بر هم می‌زنند و همچنین با افرادی که بخواهند سوءاستفاده و ناامنی ایجاد کنند برخورد خواهد کرد.

وی در پایان گفت: امنیت مسئله‌ای نیست که بخواهیم مسامحه کنیم و مراجع انتظامی و امنیتی با هوشیاری کامل این تحرکات را رصد خواهند کرد.
انتهای پیام/2002

منبع: