آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۲۹۹۸۱ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۷/۱۵ ساعت: ۱۲:۵۲ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل راهداری وحمل و نقل جاده ای قزوین:

۳۵میلیون تردد شد/ محور قزوین -کرج در صدر بیشترین تخلفات

مدیرکل راهداری وحمل و نقل جاده ای استان قزوین گفت: در شهریور ماه سال جاری، تردد ۳۵ میلیون و ۲۳۲ هزار و ۷۸۵ وسیله نقلیه در محورهای مواصلاتی استان قزوین به ثبت رسید.

افشین پیرنون در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: براساس اطلاعات دریافتی از ۵۹ سامانه تردد شمار برخط در محورهای مواصلاتی استان قزوین، آمار کل تردد ثبت شده در شهریورماه سال جاری ۳۵ میلیون و ۲۳۲ هزار ۷۸۵ وسیله نقلیه بوده که آمار کل تردد ثبت شده در آزادراه‌ها ۲۸ میلیون و ۸۷۶ هزار و ۱۸۷ تردد معادل ۸۲ درصد کل تردد استان بوده است.

وی تصریح کرد: بیشترین میزان ترافیک در شهریور ماه سال جاری مربوط به دوم شهریورماه سال جاری بوده است در این روز آزاد راه قزوین – کرج «رفت و برگشت» با ثبت تردد ۱۵۴ هزار و ۲۹۲وسیله نقلیه بیشترین تردد را به خود اختصاص داده است.

این مسئول بیان کرد: از مجموع کل تردد شمارش شده استان، ۳ میلیون و ۵۹۷ هزار و ۲۹۰ تردد معادل۱۱.۰۲درصد سهم وسایل نقلیه سنگین بوده است.

بیشترین تخلف عدم رعایت فاصله طولی است

وی ادامه داد: محور ساوه – بوئین زهرا و بالعکس با ۱۵۲ هزار و ۴۲۲ وسیله «معادل ۳۰.۵درصد»، بیشترین سهم تردد وسایل نقلیه سنگین را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل راهداری وحمل و نقل جاده ای استان قزوین بیان کرد: متوسط نرخ جریان ترافیک «تعداد کل خودروهایی که در یک ساعت از یک مقطع عبور می‌کنند» در سطح کل راه‌های مواصلاتی استان معادل ۸۰۳ وسیله نقلیه در ساعت بوده است، بیشترین متوسط نرخ جریان ترافیک در شهریور ماه، مربوط به آزاد راه قزوین- کرج با ۲ هزار و ۸۹۳ وسیله نقلیه در ساعت بوده است.

پیرنون متوسط سرعت تردد در آزادراه‌ها را ۸۳ و متوسط سرعت در سایر محورهای استان را ۷۰.۱ کیلومتر در ساعت عنوان کرد و گفت: بیشترین متوسط سرعت در این مدت ۹۸.۴ کیلومتر درساعت مربوط به آزادراه زنجان- قزوین بوده است.

وی عنوان کرد: در ماه گذشته تعداد ۷۷۴ هزار و ۷۸۱ خودرو معادل ۲.۱درصد از کل تردد در محورهای مواصلاتی استان دارای تخلف سرعت بوده و ۲۳.۴درصد وسایل نقلیه، فاصله طولی مجاز بین دوخودرو را رعایت نکرده اند.

این مسئول در پایان تصریح کرد: بیشترین تخلف عدم رعایت فاصله طولی مربوط به آزادراه قزوین - کرج با ۹۶۳ هزار و ۷۸۶ وسیله نقلیه «معادل ۴۴.۸درصد» بوده است.
انتهای پیام/2002

منبع: