آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۲۹۳۹۵ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۷/۱۱ ساعت: ۰:۰ ↗ لینک کوتاه

پهلوان‌زاده; بهترین و قوی‌ترین تیم تاریخ شطرنج ایران در المپیاد جهانی حضور دارد

رئیس فدراسیون شطرنج گفت: تیمی که از ایران در المپیاد جهانی حضور پیدا کرده، بهترین و قوی تربت تیم تاریخ شطرنج ایران است.<br/><br/>

به گزارش خبرگزاری صبح قزوین ، مهرداد پهلوان زاده در خصوص برگزاری چهل و سومین دوره المپیاد جهانی شطرنج در گرجستان اظهار داشت: المپیاد جهانی مهمترین مسابقه شطرنج تیمی در سطح جهان است که در این دوره ۱۸۷ کشور حضور دارند و همین مسئله ارزش و اعتبار مسابقات را نشان می‌دهد. همه تیم‌ها با نفرات اصلی به گرجستان آمده‌اند. ایران هم طی دوره‌های اخیر حضور مستمری در این رویداد بزرگ داشته و امسال هم عنوان جوانترین تیم مسابقات المپیاد جهانی را به خود اختصاص داده است.تیمی که الان در المپیاد حضور دارد، بهترین و قوی آرین تیم تاریخ شطرنج ایران است و ملی‌پوشان ریتینگ خوبی دارند.

وی افزود: تیم مردان تاکنون نتایج خوبی گرفته و توانسته مقابل برخی حریفان قوی از جمله استونی و بلاروس برنده شود. البته دو باخت را نیز مقابل تیم‌های قدرتمند چین و جمهوری چک داشتیم، هرچند که این بانوان توانست باخت به چک را جبران کنند و به نوعی از این تیم انتقام باخت مردان را گرفت.

رئیس فدراسیون شطرنج ادامه داد: در دوره قبلی تیم مردان شانزدهم شد و تیم بانوان در رده یازدهم ایستاد.امیدواریم روند مثبت این دو تیم ادامه داشته باشد و آنها بهتر از قبل نتیجه بگیرند.

پهلوان زاده گفت: ایران در این دوره برای نخستین بار در سطح A مسابقات حضور دارد، در حالی که در دوره قبلی در سطح B بود. کار در این دوره با توجه به حضور در سطح بالاتر، سخت‌تر است، اما امیدواریم مقام خوبی کسب کنیم.
وی تصریح کرد: با توجه به شرایطی که داریم، از المپیاد بعدی می‌توانیم به دنبال رنکینگ هم باشیم. همچنین فکر می‌کنم با توجه به عملکرد تیم ملی در این دوره، ایران در رنکینگ جهانی دو پله دیگر صعود کند و در رده ۲۵ دنیا قرار بگیرد.

انتهای پیام/س

منبع: ورزشی فارس