آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۲۸۵۲۶ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۷/۶ ساعت: ۱۴:۰ ↗ لینک کوتاه

امام جمعه قزوین:

پیاده‌روی اربعین باشکوه برگزار شود/FATF نوعی برنامه‌ریزی استعماری است

امام جمعه قزوین گفت: یکی از نمادهای افزایش ارادتمندی مردم به اباعبدالله الحسین (ع)، اربعین حسینی (ع) است و در همه جای عالم جدی گرفته می شود و با شکوه و عظمت مثال زدنی برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی صبح قزوین ؛ آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار می شود، با محکوم کردن حادثه تروریستی اهواز اظهار کرد: حادثه تروریستی اهواز طی عملیاتی کور توسط دشمن صورت گرفت و در این حادثه دشمن هیچ گونه عملیات پیچیده نظامی نداشت.

حادثه تروریستی اهواز «ذلت دشمن» را به نمایش گذاشت
وی تصریح کرد: تروریست ها با اسلحه هایی که در اختیار داشتند، در میان انبوه جمعیت تیراندازی کردند و این کار ذلت، قساوت و بی رحمی آنها را به نمایش درآورد چرا که خون مردم بی گناه را بر زمین ریختند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: آنها در این حادثه تروریستی کودکان، زنان و جوانان را هدف قرار دادند و این حرکت نشان دهنده ضعف و ناتوانی تروریست ها بود.

امام جمعه قزوین با یادآوری سابقه مقاومت مردم دلیر و فداکار اهواز، بیان کرد: خیلی از رزمندگان دوران دفاع مقدس خاطرات رشادت ها و فداکاری های مردم اهواز را در خاطر دارند و در حالی که موشک های کوتاه برد دشمن به اهواز می رسید، آنها در مقابل دشمن بعثی مقاومت کردند.

وی ادامه داد: آن زمانی که استکبار جهانی، صدام بعثی را به جان مردم ایران، به ویژه مردم اهواز و خوزستان انداخته بود نتیجه ای نگرفت و امروز نیز با تکیه بر مزدوران و حمله های تروریستی نمی توانند به اهداف شوم خود دست پیدا کنند. قسمت دوم:

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اذعان کرد: امروز خاکریزهای ایران اسلامی تا استکبار جهانی فاصله کمی دارد و مشت آهنین ملت ایران برای دشمنان رمقی باقی نگذاشته است؛ امروز خط مقدم ایران، اهواز و خوزستان نیست بلکه در دریای مدیترانه با دشمنان اسلام مقابله می کنیم.

دشمنان انقلاب با یک ترور کور نتیجه ای نخواهند گرفت
امام جمعه قزوین افزود: امروز مشت محکم ایران اسلامی در یمن، عراق، بحرین و سوریه بر دهان یاوه‌گویان غرب است، ما در هر کجای دنیا در مقابل زورگویی های استکبار جهانی ایستاده ایم و دشمنان انقلاب با یک ترور کور نتیجه ای نخواهند گرفت.

وی با بیان اینکه دشمنان انقلاب اسلامی در هر دوره ای محکوم به نابودی و شکست هستند، گفت: در یک دوره ای گفتیم شمارش معکوس برای نابودی اسرائیل آغاز شده و امروز هم به وضوح می بینیم امریکایی ها به همراه صهیونیست ها شمارش معکوس ذلت و خواری از دست دادن قدرتشان آغاز شده است.

عابدینی با اشاره به مناسبت های هفته پیش رو یادآور شد: شهادت سرداران بزرگ اسلام در عملیات تروریستی و بمب گذاری در هواپیمای ایشان را تسلیت می گوییم؛ شهدایی چون فلاحی، فکوری، کلاهدوز، نامجو و جهان‌آرا جزو این سرداران بودند که روز بزرگداشت فرماندهان شهید دفاع مقدس نامگذاری شده است. همچنین برای شهدای فرمانده استان قزوین از جمله شهید بابایی، شهید لشگری و شهید حسن پور علو درجات را از درگاه خدا طلب داریم.

خطیب جمعه قزوین اذعان کرد: روحانی شهید سید عبدالکریم هاشمی نژاد جزو مبارزان انقلابی بود که دارای صبر، استقامت، متانت و بصیرت فراوانی بود و در مسیر روشنگری جوانان تلاش بسیاری کرد.

وی با اشاره به روز آتش نشانی و ایمنی ابراز کرد: به همه زحمت کشان عرصه آتش نشانی که در مسیر تامین امنیت و نجات جان شهروندان عزیز درحال خدمت هستند خداقوت عرض می کنیم.

سایه برکات پدربزرگ ها و مادربزرگ ها را غنیمت بدانیم
نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه روز جهانی سالمندان و روز همبستگی و همدردی با نوجوانان فلسطینی جزو مناسبت های پیش روی ماست، گفت: پیامبر اکرم (ص) فرموده اند:«شخصیت و وقار بزرگان خود را حفظ کنید و احترام آنها را نگاه دارید»، وظیفه همه ما این است که سایه برکات پدربزرگ ها و مادربزرگ ها را غنیمت بدانیم مبادا این بزرگان برای ما خسته کننده شوند مبادا یادمان رود موی سپید و این ضعف و ناتوایی امروزشان با تحمل چه سختی هایی ایجاد شده است، زمانی که این عزیزان از دست می روند حسرت خواهیم خورد این پیران نعمت زندگی ما هستند.

امام جمعه قزوین افزود: پیامبر اکرم(ص) در ادامه حدیث خود که احترام به پیران را گوشزد می کنند، می فرمایند: «بزرگان نیز باید نسبت به کوچکترها نگاه رحمت و عطوفت داشته باشند و مهربانی رویه اخلاقی شما باشد تا کوچکترها نیز احترام و جایگاه شما را حفظ کنند»، در این حدیث ما شاهد یک سبک زندگی زیبا هستیم که زیباترین تعامل را در یک خانواده نشان می دهد.

ظلم و بی رحمیت صهیونیست‌ها علیه فلسطینیان
وی تصریح کرد: امروز جنایت های انجام شده علیه کودکان فلسطینی نشان می دهد که چه ظلم هایی علیه آنها در حال انجام است و بسیاری از این کودکان در زندان های فلسطینی به سر می برند و بسیاری از آنها مورد هدف گلوله قرار گرفته و شکنجه می شوند، این رفتار در نگاه هر دین و مذهبی محکوم است.

عابدینی با اشاره به عملیات تروریستی اخیر در اهواز گفت: محمدطاها اقدامی کودک ۴ ساله ای بود که مورد حمله تروریستی جنایتکاران داعشی قرار گرفت، با این جنایت امریکایی ها و انگلیسی ها فریاد شعف و شادی سر می دهند و سپس در نطق های خود می گویند با تروریسم مخالفیم. ظلم، عداوت، نیرنگ و دروغ از وجود مستکبرین عالم می بارد اما ادعای مظلومیت دارند!

این خطیب نمازجمعه با اشاره به سالروز تخریب حرمین عسکرین در سامرا اذعان کرد: امیدواریم امثال این جنایت عاملی شود تا ریشه ترور و تروریسیم و حامیان آنها بخشکد و به مظلومیت این دو امام همام و عزت و اقتدار ائمه(ع) عالمگیر شود.

وی بیان کرد: درباره معاهدات بین المللی رهبر معظم فرزانه انقلاب روشنگری هایی داشتند، ایشان در مورد FATF که این روزها صحبتش مطرح است فرمودند، دشمنان انقلاب برای ادامه استعمارگری ها، تسلط و غارت اموال دیگر کشورها برنامه ریزی مستعمرانه دارند و عده ای از مسئولان ما بی توجه به این نگاه خصمانه دشمن، اعتماد کاذب به دشمن دارند.

در برجام متضرر شدیم
عابدینی در ادامه با بیان اینکه متأسفانه برخی ها با احترام به معاهدات بین المللی استعماری نگاه می کنند، گفت: آنها بر اساس عقل، منطق، دلسوزی و مصلحت مردم ما کاری انجام نمی دهند و نباید با این نگاه که آنها دلسوز ما هستند به معاهدات مستکبران نگاه کنیم.

خطیب جمعه قزوین با تأکید بر اینکه ما در قصه برجام متضرر شدیم، یادآور شد: برخی ها درک نمی کنند فسق، فجور، جنایت و تعدی کار آنهاست و چون درک نکرده اند و با این نگاه به گفتگو نشستند، ما در قصه برجام متضرر شدیم و امروز ثمرات شوم آن را مشاهده می کنیم.

وی با یادآوری روز بزرگداشت مولوی تصریح کرد: در این ایام جا دارد سروده های ارادتمندانه مولانا به ساحت مقدس اباعبدالله الحسین (ع) را مرور کنیم که بیانگر اوج علاقه ایشان به اهل بیت (ع) بود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اضافه کرد: سروده های مولانا بسیار متأثر از قرآن و روایات است و به همین خاطر هر روز ماندگاری بیشتری پیدا می کند و مردم به اشعار ایشان علاقه بیشتری پیدا می کنند.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: این روزها سالروز حرکت اسیران کربلا می ‌باشد که در حقیقت آزادگان عالم تا قیامت محسوب می شوند چرا که آن بزرگواران پرچم آزادگی را برافراشتند و راه آزادگی را به بشریت آموختند.

وی عنوان کرد: آنها وقتی از کوفه به سمت شام حرکت می کنند و وقتی به شام می رسند برای همگان شکست یزید روشن می شود و یاد امام حسین (ع) و یارانش برای همیشه زنده می ماند و آن حضرت با قیام کربلا برای آینده جهان نقشه زندگی تعیین کرد.

عابدینی یادآور شد: هر سال شاهد هستیم که عمق معرفت مردم نسبت به امام حسین (ع) بیشتر می شود و تعداد علاقه مندان به حضرت در همه جای عالم افزایش پیدا می کند.

خطیب جمعه قزوین در این خصوص ادامه داد: یکی از نمادهای افزایش ارادتمندی مردم به اباعبدالله الحسین (ع)، اربعین حسینی (ع) است و در همه جای عالم جدی گرفته می شود و با شکوه و عظمت مثال زدنی برگزار می شود و هر سال در حال افزایش است.

وی تصریح کرد: در مسیر پیاده روی اربعین افرادی را می توان از پیروان مذاهب دیگر و ملیت های گوناگون مشاهده کرد و این شکوه و عظمت هر روز در حال افزایش است و از مسئولان می خواهیم همه دست به دست هم بدهند تا مراسم اربعین هر سال بهتر از سال گذشته برگزار شود.

مردم ایران و عراق اخوت و برادری دیرینه دارند
نماینده ولی فقیه در استان قزوین اظهار کرد: دشمنان برای ضربه زدن به این حرکت بزرگ فرهنگی و دینی، نقشه های زیادی کشیدند و تلاش کردند تا عراقی ها را از چشم ما بیندازند و با اقدامی تروریستی به کنسول گری ایران در بصره آسیب وارد کردند.

امام جمعه قزوین گفت: مردم ایران و عراق از قدیم با یکدیگر دست دوستی، برادری و اخوت داده اند و در دوران دفاع مقدس نیز بعثی ها، هم با مردم عراق و هم با مردم ایران در جنگ بودند و باید هوشیار باشیم در زمین دشمنان که می خواهند به وحدت دو ملت آسیب وارد کنند، بازی نکنیم.
انتهای پیام/2002

منبع: