آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۲۸۰۴۶ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۷/۳ ساعت: ۸:۴۶ ↗ لینک کوتاه

خبری داغ در آستانه شروع سال تحصیلی؛

تبدیل مدرسه‌ای در روستا به محل نگهداری گوسفندان و جوابیه آموزش و پرورش قزوین!

مدرسه ابتدایی روستای خنداب ضیاءآباد بنا به دلایل نامعلومی رو به تعطیلی رفته و به محل نگهداری گوسفندان تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، یکی از اهالی روستای خنداب ضیاءآباد قزوین فیلمی از تعطیلی مدرسه این روستا و تبدیل آن به محل نگهداری گوسفندان در فضای مجازی منتشر کرد.

تنها مدرسه ابتدایی این روستا بنا به دلایل نامعلومی رو به تعطیلی رفته و بر اثر سوءمدیریت و عدم نظارت درست برای مصارف دیگر مورد استفاده قرار گرفته است.

با انتشار فیلم این مدرسه، در خصوص تعطیلی یک مدرسه در روستای خنداب ضیاءآباد و تبدیل آن به محل نگهداری گوسفندان در فضای مجازی آموزش و پرورش استان قزوین جوابیه‌ای را منتشر کرد.

آموزش و پرورش قزوین در این جوابیه مطرح کرده است که پس از انتشار کلیپ از وضعیت مدرسه روستای خنداب، اقدام به بررسی این مسئله کرده است که مشخص شده به دلیل عدم وجود دانش آموز در روستا این مدرسه تعطیل شده است.

برای جلوگیری از تخریب اموال عمومی از سال ۱۳۹۳ این واحد آموزشی براساس درخواست شورای اسلامی روستای مذکور پیرو توافقنامه ای در اختیار شورای روستای خنداب قرار گرفته است و مستاجر بدون اطلاع دهی به اداره متبوع صرفا چوپان روستا را اسکان داده است.

آموزش و پرورش استان قزوین اذعان می‌کند که هدایت گوسفندان به محوطه مدرسه و فیلمبرداری از آن توسط منتشر کننده فیلم به صورت ساختگی در جهت اغراض شخصی و تضعیف آموزش و پرورش در آستانه سال تحصیلی جدید بوده است.

آموزش و پرورش استان از طریق مراجع قضایی پیگیر خبر کذب منتشر شده خواهد شد.
انتهای پیام/2002

منبع: