آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۲۶۹۲۸ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۶/۲۶ ساعت: ۱۳:۵۱ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل دفتر امنیتی و انتظامی استانداری:

زائران اربعین بدون ویزا عازم کشور عراق نشوند

مدیرکل دفتر امنیتی و انتظامی استانداری قزوین گفت: به دلیل شرایط خاص امنیتی در کشور عراق از زائران اربعین حسینی درخواست می‌شود بدون روادید عازم این کشور نشوند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین ؛ یوسف جهانی‌پور ظهر امروز(دوشنبه) در جلسه ستاد برنامه ریزی و ساماندهی زائران اربعین حسینی (ع) در استانداری اظهار کرد: در برگزاری مراسم سوگواری ایام محرم باید سادگی و دوری از اسراف رعایت شود و در این میان توجه به بهداشت و سلامت مردم اهمیت زیادی دارد.

وی بیان کرد: دسته‌های عزاداری باید خود مروج فرهنگ زیست محیطی باشند نه آنکه مشکلات بیشتری برای ماموران شهرداری ایجاد کنند و زیبایی شهر را بر هم بزنند.

مدیرکل دفتر امنیتی و انتظامی استانداری قزوین یادآورشد: برگزاری مراسم اربعین حسینی و سوگواری سیدالشهدا باید محور همه امور باشد و مردم خودشان مدیریت امور را به دست بگیرند و در کارها مشارکت کنند.

وی در ادامه به توطئه‌های اخیر دشمن در عراق اشاره کرد و گفت: نباید با این اقدامات دشمن تحریک شویم بلکه لازم است ضمن دوری از اختلافات با سعه صدر و درایت این امور را مدیریت کنیم تا مشکلی ایجاد نشود.

این مسئول گفت: مسائل امنیتی، حفاظتی و شرایط حال حاضر عراق از طریق کمیته‌های ذی ربط باید به مردم اطلاع رسانی شود و صدا وسیما از طریق برنامه‌های خود مردم را در جریان فعالیت‌ها قرار دهد.

نداشتن روادید جرم محسوب می‌شود
جهانی پور یادآورشد: لازم است آموزش‌های لازم برای زائران توسط کمیته فرهنگی صورت گیرد تا زائران فرهنگ و سنت های کشور عراق را بهتر بشناسند.

مدیرکل دفتر امنیتی و انتظامی استانداری افزود: خدمات رسانی به زائران حرم حسینی رضای خداوند و اجرعظیمی را برای خادمان به دنبال دارد که باید قدردان آن باشیم.

وی ادامه داد: دبیرخانه ستاد در استان باید در خصوص مواردی که توسط زائران اربعین حسینی می بایست رعایت شود اطلاع رسانی کنند.

این مسئول از همراهی مناسب صدا و سیما در اطلاع رسانی مراسم اربعین سال گذشته تقدیر کرد و افزود: انتظار داریم در مراسم اربعین امسال نیز برنامه های مناسبی از سوی رسانه ملی اجرا شود و اطلاع رسانی گسترده ای نیز صورت گیرد تا هیچ زائری بدون روادید به مرزها عزیمت نکند.

وی عنوان کرد: همراه نداشتن روادید بر اساس قوانین هم در داخل ایران و هم در کشور عراق جرم محسوب می‌شود و پیامدهای حقوقی زیادی برای زائران خواهد داشت لذا انتظار داریم این موارد بدقت مراعات شود.

جهانی پور بیان کرد: زائران با توجه به شرایط کشور عراق برای شرکت در مراسم اربعین به صورت کاروان‌های زیارتی اعزام شوند در این راستا تاکید بر این است که بانوان در قالب کاروان در مراسم حصور بهم رسانند.

وی تصریح کرد: با نظارت کامل بر نحوه ثبت نام زائران اربعین حسینی باید به گونه ای عمل کنیم تا به هیچ عنوان افراد از مراجع غیر قانونی برای این سفر اقدام نکنند و در صورت مشاهده با هرگونه تخلف برخورد قانونی صورت گیرد.
 
مدیرکل دفتر امنیتی و انتظامی استانداری ادامه داد: در خصوص موارد مربوط به مسایل بهداشتی، درمانی، رفاهی و پذیرایی، حمل و نقل زائران نیز توسط کمیته های ستاد لازم است برنامه ریزی مناسبی صورت گیرد.
انتهای پیام/2002

منبع: