آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۲۶۲۳۵ کد خبرنگار: ۱۰۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۶/۲۲ ساعت: ۱۲:۴۴

طی ۳ ماهه نخست سال جاری صورت گرفت؛

کمک ۲ میلیارد تومانی حامیان به ایتام قزوینی

طی سه ماهه نخست سال جاری حامیان طرح اکرام ایتام نزدیک به دو میلیارد تومان به ایتام تحت حمایت خود کمک کردند.

مجید مؤمنی، در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین ؛ اظهار کرد: حمایت از ایتام همواره مورد توجه مردم بوده از این رو امروز 17 هزار و 697 حامی در قالب طرح اکرام ایتام با این نهاد همکاری دارند.

وی ادامه داد: طی سه ماهه نخست سال جاری حامیان طرح اکرام ایتام نزدیک به دو میلیارد تومان به ایتام تحت حمایت خود کمک کردند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با اشاره به رشد کمک‌های مردمی عنوان کرد: متوسط سرانه دریافتی هر یتیم از محل کمک حامیان 358 هزار تومان و متوسط کمک حامیان به هر یتیم 44 هزار تومان است.

وی اعلام کرد: از مجموع هزار و 697 یتیم تحت حمایت استان هزار و 111 نفر در مناطق شهری و مابقی در مناطق روستایی زندگی می‌کنند همچنین 25 یتیم فاقد پدر و مادر و 26 یتیم بیمار صعب العلاج هستند.

برگزاری مرحله دوم جشن عاطفه‌ها

مؤمنی گفت: بیشترین ایتام در قزوین با جمعیت 665 یتیم و کمترین تعداد ایتام مربوط به منطقه دشتابی 30 نفر است.

وی با اشاره به خدمات مختلف کمیته امداد امام (ره) توضیح داد: این نهاد در واقع حلقه اتصال اغنیاء و فقراست تا نیازهای مددجویان را احصاء کرده و متناسب با توان و اعلام آمادگی خیران این مشکلات را برطرف کند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با اشاره به تقدیر از خانم پاک منش به عنوان یکی از خیران برتر استان افزود: این قدردانی تنها به اندازه توان ماست ولی قطع یقین اجر و پاداش واقعی خدمت به نیازمندان در درگاه الهی محفوظ و نصیب همه خدمتگذران به نیازمندان خواهد شد.

وی با اشاره به رشد 156 درصدی مشارکت مردم در جشن عاطفه‌ها گفت: امروز مفتخریم که توزیع بسته تحصیلی دانش اموزان نیازمند را آغاز کرده‌ایم تا دانش آموزان تحت حمایت بدون دغدغه کمبود اقلام تحصیلی آماده حضور در عرصه علم و تحصیل شوند.

مؤمنی یاعلام کرد: مرحله بعدی جشن عاطفه‌ها 11 مهر ماه در مدارس استان برگزار خواهد شد که در این مرحله نیز کمک‌های دانش آموزان را جمع آوری کرده و توسط مدیریت مدرسه در میان دانش آموزان همان مدرسه توزیع می‌شود و در مدارس برخوردار، این کمک‌ها به مدارس کم برخوردارتر هدایت می‌شود.

وی یادآورشد: مردم نوع دوست استان می‌توانند با شماره گیری # ۰28*۸۸۷۷* نسبت به ادای فریضه نذر و قربانی به مناسبت‌های مختلف و اهدای سایر کمک‌های خود اقدام کنند.
انتهای پیام/2002