آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۲۶۰۷۳ کد خبرنگار: ۱۰۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۶/۲۱ ساعت: ۱۲:۳۷

رئیس شورای شهر قزوین خبرداد:

راه‌اندازی "ستاد مهر" با محوریت ساماندهی ترافیک مدارس

رئیس شورای شهر قزوین از تشکیل ستاد مهر برای ساماندهی ترافیک در روز بازگشایی مدارس خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین ؛ حکمت الله داودی، رئیس شورای شهر قزوین در جلسه علنی پارلمان محلی ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری امام حسین (ع)، اظهار کرد: با توجه به اینکه در آستانه فصل شروع مدارس و اول مهر هستیم باید برای ترافیک این روز آماده شویم.

وی افزود: در همین راستا جلسه شورای عالی ترافیک تشکیل و مباحث مربوطه مطرح شد‌ که طی این جلسه وظایف سازمان‌های ترافیک و اتوبوسرانی و تاکسیرانی مشخص شد تا امسال مهرماه را با شرایط مطلوب تری آغاز کنیم.

این مسئول بیان کرد: همچنین مقرر شد پلیس راهور نیز در این زمینه حضوری پررنگ داشته باشد تا بتوانیم شرایطی امن برای تردد دانش آموزان فراهم کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین از تشکیل ستاد مهر خبر داد و گفت: این ستاد زیر نظر استاندار آغاز به کار خواهد کرد تا در زمان باقی مانده اقداماتی که باید انجام گیرد را مدیریت کند.

داودی در ادامه به پروژه ساماندهی امامزاده حسین(ع) پرداخت و افزود: در این رابطه جلسه ای با حضور معاونت عمرانی استاندار، نمایندگان اداره کل اوقاف، اداره کل راه و شهرسازی، سازمان بهسازی و نوسازی و کارگزار پروژه تشکیل شد.

وی ادامه داد: مقرر شد تا گسترش فضا برای طرحی که پیش‌بینی شده بود، محدود و فضاهای تجاری از طرح خارج شوند؛ اجرای پروژه در قسمت غرب امامزاده حسین(ع) صورت خواهد پذیرفت اما اجرای طرح در قسمت شرق که تا نزدیک میدان شهدا دیده شده بود؛ از دستور کار خارج شد.

داوودی اضافه کرد: برای اجرای پروژه گسترس امامزاده حسین(ع) سهم اداره کل راه و شهرسازی ۵۰ درصد است همچنین شهرداری در این زمینه سهم ۳۰ درصدی دارد.

این مسئول بیان کرد: اداره کل اوقاف نیز باید تا ۱۵ درصد در این پروژه مشارکت داشته باشد، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نیز ۵ درصد از اجرای طرح را بر عهده دارد که عمده تعهدات این سازمان به بقعه اصلی امامزاده مربوط می‌شود.

داودی از تملک و تخریب ۱۴۹ پلاک در محله دباغان برای اجرای پروژه گسترش امامزاده حسین(ع) خبر داد و تصریح کرد: حدود ۸۰ پلاک نیز باقی مانده که به زودی با تزریق مبالغ مورد نیاز برای تملک آن‌ها اقدام خواهد شد.

وی عنوان کرد: تا به امروز اداره کل اوقاف مبلغ ۴/۵ میلیارد تومان، اداره کل راه و شهرسازی ۱۱/۵ میلیارد تومان، شهرداری ۹/۵ میلیارد تومان بابت تملک محدوده طرح گسترش امامزاده حسین(ع) پرداخت کرده اند، امیدواریم به زودی با تزریق مبالغ تعیین شده، بتوانیم در فضاهای تخریب و رها شده اقدامات موثری انجام دهیم.
انتهای پیام/2002