آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۲۶۰۷۲ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۶/۲۱ ساعت: ۱۲:۳۶ ↗ لینک کوتاه

سرپرست مدیریت بحران استانداری اعلام کرد:

خسارت ۲۰هزار میلیاردی بلایای طبیعی/ ۸ گسل لرزه‌زا در قزوین شناسایی شد

سرپرست مدیریت بحران استانداری قزوین گفت: هشت گسل لرزه زا در استان شناسایی شده که ۲ مورد آنها از بقیه خطرناک تر هستند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین ؛ قدرت الله مهدیخانی، امروز(چهارشنبه) در نشست کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت بحران و پدافند غیرعامل استان که در صدا و سیما برگزار شد، اظهار کرد: هم اکنون 6 ایستگاه لرزه نگاری با همکاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در استان فعال هستند که به پایش فعالیت گسل‌ها می‌پردازند.

وی از قزوین به عنوان یکی از استان‌های حادثه خیز قزوین یاد کرد و افزود: هر هفته دو مورد زلزله با قدرت کم در استان ثبت می شود که نشان از فعال بودن گسل‌ها در استان دارد.

این مسئول ادامه داد: بلایا و حوادث طبیعی سال جاری 20هزار میلیارد ریال به استان خسارت وارد کرده اند.

سرپرست مدیریت بحران استانداری قزوین گفت: هشت گسل لرزه زا در استان شناسایی شده که 2 مورد آنها از بقیه خطرناک تر هستند.

وی ادامه داد: سیل، طوفان، سرمازدگی، فرونشست زمین در شهرستان بویین زهرا، آتش سوزی‌های سهوی مراتع و جنگل‌ها، ضعف ایمنی در برخی صنایع، فعالیت گسل شمال قزوین و بویین زهرا، وجود 500 هکتار بافت فرسوده مسکونی، آفات نباتی و 130 کیلومتر خط لوله آب فرسوده از دغدغه‌ها و نگرانی‌های مدیریت بحران استان به شمار می‌رود.

مهدیخانی با اشاره به نقش مهم آموزش و اطلاع رسانی به مردم در کاهش خسارات بلایایی طبیعی، گفت: از رسانه‌ها در خواست داریم در این زمینه به ما کمک کرده و بازوی توانمند مدیریت بحران باشند.

وی در پایان گفت: از وقوع برخی حوادث غیرمترقبه می توان با اقدام‌های پیشگیرانه جلوگیری کرد که این مهم باید مورد توجه دستگاه‌های مرتبط از جمله اداره راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و شهرداری‌ها قرار گیرد.
انتهای پیام/2002

منبع: