آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۲۵۴۹۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۶/۱۷ ساعت: ۱۴:۵۰ ↗ لینک کوتاه

نماینده ولی فقیه در استان قزوین:

احیای امر به معروف در ماه محرم با جدیت مورد توجه قرار گیرد

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در نشست ائمه جمعه گفت: احیای امر به معروف در ماه محرم با جدیت مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین ؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، امروز(شنبه) در نشست ماهانه ائمه جمعه استان قزوین که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد، اظهار کرد: هر زمزمه‌ای که ما را به یأس، ناامیدی و جامعه را به بیچارگی و بدبختی می‌کشاند، تبلیغات استکباری است.

وی افزود: آنچه خدای متعال وعده داده، آینده روشن برای مؤمنان است و آن وعده الهی را به خوبی و به روشنی از کلام رهبر فرزانه انقلاب اسلامی می‌شنویم.


امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: در آستانه 40 سالگیِ انقلاب اسلامی وظیفه داریم دست‌آوردهای عظیم انقلاب را با جدیت تشریح کنیم اما این موضوع دلیلی بر آن نیست که ما مشکلات مردم در برخی از حوزه‌ها، از جمله اقتصادی و معیشتی را نبینیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در ادامه به سالروز قیام 17 شهریور اشاره کرد و ابراز داشت: من از نزدیک شاهد قیام مردم بودم و عمال رژیم اسلحه‌های خود را به سمت مردم گرفته بودند و شلیک می‌کردند.

وی ادامه داد: ما شرایط سخت آن دوران را پشت سر گذاشتیم و امروز به پیشرفت و عظمتی رسیده‌ایم که ناوهای آمریکایی برای جابجایی در خلیج فارس می‌باید با ما هماهنگ شوند.

عابدینی در ادامه با اشاره به در پیش بودن ماه محرم، عنوان کرد: ایام ماه محرم فرصت مناسبی برای احیای امر به معروف و نهی از منکر است و نباید در این عرصه مهمی که باید در میدان باشیم، کم کاری صورت بگیرد.

امام جمعه قزوین اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر اساس قیام اباعبدالله الحسین (ع) بود و کم کاری در این عرصه مهم دینی سبب می‌شود تا اشرار و افراد نا کارآمد بر جامعه مسلط شوند و جامعه را به انحراف بکشانند.

وی در پایان تأکید کرد: همه مسئولان و مردم در بخش‌های مختلف رسالت‌های جدا دارند و ائمه جمعه نیز موظف هستند تا رسالت امر به معروفی خود را با جدیت به انجام برسانند.
انتهای پیام/2002

منبع: