آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۲۵۴۸۲ کد خبرنگار: ۱۰۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۶/۱۷ ساعت: ۱۳:۱

مدیرباغبانی جهاد کشاورزی قزوین:

۷۴۰۰۰ تن انگور در استان تولید می‌شود

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: با توجه به سرمازدگی بهاره امسال پیش بینی می‌شود با ۸۰ درصد سرمازدگی بهاره حدود ۷۴۰۰۰ تن انگور در استان تولید شود.

علی اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: استان قزوین از نظر سطح زیرکشت محصول انگور در رتبه دوم کشوری است و این محصول در ردیف نخستین تئلدیات کشاورزی استان قرار دارد.

وی افزود: با توجه به سرمازدگی بهاره امسال میزان عملکرد محصول نسبت به سال گذشته کاهش یافته و پیش بینی می‌شود با ۸۰ درصد سرمازدگی بهاره حدود ۷۴۰۰۰ تن انگور در استان تولید شود.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین سطح زیرکشت باغات بارور انگور در استان را ۳۰ هزار و ۶۳۲ هکتار ذکر کرد و یادآورشد: محصول انگور در استان، رتبه نخست محصولات باغی را دارد که عمده باغات انگور نیز در شهرستان تاکستان قرار دارد.

وی گفت: ارقام قالب انگور در منطقه شامل بی دانه سفید و قرمزاست اما ارقام دیگری چون یاقوتی، عسگری، میش پستان، صاحبی، شاهانی، کندری، ملائی، شصت عروس و احمدی نیز در این باغات کشت می شود.

این مسئول تصریح کرد: به دلیل تنوع ارقام انگور درباغات استان، باغداران منطقه از تیر تا آبان ماه، عملیات برداشت ارقام مختلف انگورهای پیش رس و دیررس انجام می‌شود.

وی بیان کرد: همچنین میزان تولید کشمش استان حدود ۵۰ هزار تن است که رتبه اول تولید کشمش کشور به استان قزوین اختصاص دارد.
انتهای پیام/2002