آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۲۴۵۰۸ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۶/۱۱ ساعت: ۸:۲۰ ↗ لینک کوتاه

فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین:

رزمایش بزرگ "محمد رسول‌الله ۲" در قزوین آغاز شد

فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین گفت: این رزمایش صبح امروز(یکشنبه) با رمز "محمد رسول‌الله" با حضور ​بسیجیان همیشه درصحنه استان قزوین آغاز شد.

سردار محمد شاهرخی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین ؛ درباره "محمدرسول‌الله 2" اظهار کرد: در سال ۱۳۶۵ اولین رزمایش محمدرسول الله(ص) با هدف اعزام نیروها به مناطق جنگی انجام شد و در سال جاری ما دومین رزمایش بزرگ محمدرسول الله را در استان قزوین همزمان با سراسر کشور برگزار خواهیم کرد.

وی افزود: با توجه به ماموریت‌های نیروهای مسلح که آمادگی نظامی در فضاهای مختلف است تا اقتدار و عظمت آن برای روزهای سخت به نمایش گذاشته شود، دومین رزمایش بزرگ محمدرسول الله برگزار می‌شود.

فرمانده سپاه استان قزوین عنوان کرد: از ۹ شهریورماه رزمایش کشوری گردان‌های بیت المقدس با رمز یا "محمد رسول الله" آغاز شده است که این رزمایش در استان قزوین صبح امروز(یکشنبه) به مدت ۲ روز آغاز شده و تا پایان شهریورماه در کل کشور ادامه دارد.

وی ادامه داد: صبح امروز فراخوان رزمایش به مقرهای گردان اعلام شده است و این نیروهای بسیجی در سه منطقه از شهر قزوین حضور خواهند داشت و به سمت میدان میرعماد حرکت می‌کنند و ظهر در ادوگاه‌ها مستقر شده و طی ۲ روز ماموریت‌های دفاعی امنیتی و خدماتی انجام می‌گیرد.

این مسئول نظامی اذعان کرد: ارتقای سطح دفاعی بسیجیان، تقویت انسجام ملی، تضعیف دشمنان و نمایش توانمندی نیروهای بسیجی، نشان دادن اقتدار و عظمت و توانمندی نیروهای مسلح به دشمنان، آمادگی و ساماندهی نیروهای نظامی از اهداف این رزمایش است.

وی گفت: همزمان گروه‌های جهادی دانشجو طلبه فرهنگی دانش آموزی با تخصص و استعدادهای مختلف در کل استان و مناطق محروم اعزام می‌شوند و به مدت یک ماه محرومیت زدایی خواهند داشت.

شاهرخی بیان کرد: ۱۶ گردان بیت المقدس در این رزمایش حضور خواهند داشت که هر گردان ۲۳۶ نفر عضو دارد، رزمایش ما به صورت پراکنده در شهرستان‌های البرز و تاکستان و آبیک و قزوین برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: رزمایش‌های ما در گردان‌ها با موضوعاتی چون امدادی، عملیاتی، نظامی و رزمی و آموزشی و امنیتی صورت می‌گیرد و ۱۵۰ تا ۱۷۵ گروه جهادی در حوزه پزشکی فرهنگی سازندگی و خدمات رسانی در شهرستان‌های مختلف حضور خواهند داشت و ارائه خدمات محرومیت‌زدایی به مناطق مختلف دارند.

فرمانده سپاه استان قزوین در پایان گفت: #رزمایش_خدمت صبح امروز(یکشنبه) با رمز "محمد رسول‌الله" با حضور بسیجیان همیشه درصحنه استان قزوین آغاز شد.
انتهای پیام/2002

منبع: