آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۲۱۱۱۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۵/۲۳ ساعت: ۱۰:۲۷ ↗ لینک کوتاه

رئیس کل دادگستری قزوین:

بیش از ۲۰هزار کالای ضروری احتکارشده کشف شد/ با اخلالگران بازار برخورد قاطع می‌شود

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: دستگاه قضایی در برابر مفسدان اقتصادی و کسانی که با سوءاستفاده از جایگاه خود اقدام به دست اندازی به حقوق بیت المال می کنند تمام قد ایستاده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین ؛ حجت الاسلام قدرتی امروز(سه شنبه) در دیدار مسئولان قضایی استان با مردم شریف قزوین در مسجد حضرت صاحب الزمان(عج) اظهار کرد: به برکت خون شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی درخت این انقلاب و نظام هر روز پربارتر می شود ولی تا رسیدن به هدف اصلی شهدای والامقام فاصله زیادی داریم که رسیدن به این هدف الهی عزم جدی ما مسئولان را می‌طلبد.

وی افزود: دشمنان این نظام و انقلاب شبانه روز تلاش می‌کنند و با برنامه ریزی به دنبال این هستند که به طرق مختلف از جمله اقتصادی و اجتماعی به مردم بعنوان ستون‌های استوار این انقلاب ضربه ای وارد کنند و پایه‌های این نظام را سست کنند.

این مسئول ابراز کرد: همیشه این مردم جواب اهداف شوم و خصمانه دشمنان را قاطعانه داده اند و پشت نظام اسلامی خود ایستاده اند و باید قدردان این ملت بود.

مقام ارشد قضایی استان تصریح کرد: وقتی ما اتحاد دشمنان را برای رسیدن به اهداف شومشان می بینیم باید به خود بیاییم و با یکدلی، یکرنگی، اتحاد و همدلی تک تک نقشه‌های آنها را خنثی کنیم و نگذاریم گاها از اختلاف نظرهای ما مسئولان استفاده کنند و به اهدافشان نزدیک شوند.

قدرتی ابراز کرد: امروز بخشی از مشکلات اقتصادی کشور علی الخصوص نابسامانی در بازار به دلیل تحریم‌های دشمنان است و بخشی به خاطر بی تدبیری و عدم نظارت صحیح مسئولان و سوء استفاده سودجویان و فرصت طلبان است.

رئیس کل دادگستری استان قزوین بیان داشت: بحمدالله دستگاه قضایی استان و در راس آن دادستانی به عنوان مدعی العموم اقدامات بسیار خوبی را در جهت شناسایی انبارهای احتکار لوازم ضروری، مخلان و سودجویان نابسامانی بازار، گرانفروشان داشته اند که نتیجه این اقدامات شناسایی چندین انبار احتکار لوازم با بیش از 20 هزار کالای ضروری به ارزش بیش از 30 میلیارد تومان بوده است.

وی با بیان اینکه عملکرد نظارتی دستگاه‌های متولی باید افزایش یابد، افزود: نبود یک نظارت دقیق و مستمر در بازار توسط دستگاه‌های اجرایی موجب شده بود که فرصت طلبان از این خلع نظارتی سوءاستفاده کنند و نابسامانی بازار را برای رسیدن به منفعت شخصی خود تشدید کنند.

این مسئول ادامه داد: دستگاه قضایی در برخورد با چنین افرادی به هیچ عنوان کوتاه نخواهد آمد و قاطعانه نیز برخورد خواهد کرد و دستگاه‌های نظارتی نیز به وظیفه قانونی و ذاتی خود برای تنظیم بازار و ایجاد آرامش اقتصادی باید به درستی عمل کنند.

این مقام قضایی استان اذعان کرد: رهبر فرزانه انقلاب و همچنین رییس معظم قوه قضاییه خواستار برخورد بدون اغماض دستگاه قضایی با مفاسد اقتصادی هستند.

وی گفت: دستگاه قضایی در برابر مفسدان اقتصادی و کسانی که با سوءاستفاده از جایگاه خود اقدام به دست اندازی به حقوق بیت المال می‌کنند تمام قد ایستاده است و نخواهیم گذاشت حقوق این ملت توسط عده ای فرصت طلب، سودجو و زیاده خواهد تضییع شود و قطعا برخورد سخت دستگاه قضایی منتظر آنها است.

قدرتی در پایان عنوان کرد: بسیاری از پرونده‌های قضایی، آسیب‌های اجتماعی، جرائم و معضلات جامعه به خاطر بخل، حسد، چشم و هم چشمی و نبود مسئولیت اجتماعی در بین افراد جامعه است که لازم است برای کاهش آسیب های اجتماعی خود مردم به کمک مسئولان بیایند.
انتهای پیام/2002

منبع: