آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۲۰۲۵۷ کد خبرنگار: ۱۰۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۵/۱۷ ساعت: ۱۶:۵۸

رئیس کل دادگستری استان قزوین:

زیبنده نظام اسلامی نیست طلاق و اعتیاد در جامعه رواج یابد

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: معضل طلاق، اعتیاد روبه افزایش است و این زیبنده یک نظام اسلامی نیست و در جهت کاهش همه مخاطرات اجتماعی دستگاه قضایی همه تلاش‌های خود را به کار گرفته است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین ؛ حجت الاسلام قدرتی عصر امروز(چهارشنبه) در دیدار مسئولان قضایی با مردم شریف قزوین که در مسجد حضرت فاطمه زهرا(س) انجام شد، اظهار کرد: سلایق متفاوت سیاسی در همه کشورها وجود دارد؛ اما این تفاوت سلیقه‌ها و اندیشه‌ها نباید موجب ایجاد تفرقه شود؛ بلکه هدف همه این سلایق باید دستیابی به اهداف موردنظر و اعتلای حاکمیت باشد.

رئیس کل دادگستری استان قزوین در ادامه تصریح کرد: احزاب سیاسی در ایران اعم از اصولگرا، اصلاح طلب، اعتدال و تدبیر امید همه باید با همه تفاوت اندیشه ای که دارند دست در دست هم دهند و در یک نقطه منطقی به اتفاق نظر برسند و نگذارند این اندیشه‌های متفاوت سیاسی موجب تفرقه شود بلکه هدف نهایی همه باید اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد.

مقام ارشد قضایی استان با بیان این مطلب که امروز دشمن در کمین نشسته است، ابراز کرد: دشمنان این نظام امروز دست در دست هم داده اند تا از هر طریقی همچون سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، اعتقادی به این نظام اسلامی ضربه ای وارد کنند، پس ما وقتی اتحاد دشمنان را می بینیم باید در کنار هم و با همدلی جمع شویم و همه اهداف شوم آنان را خنثی کنیم و نه با برخی اعمال خود آب در آسیاب دشمن بریزیم.

این مسئول ادامه داد: خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی توفیقی است که نصیب ما مسئولان شده است پس باید همه تلاش خود را به کار گیریم و در اعطاء و قبول مسئولیت‌ها باید به اصل شایستگی و توانایی فرد توجه کنیم و نباید به خاطر دوستی‌ها و همسویی سیاسی شخصی در مسئولیتی قرار گیرد زیرا هدف همه ما باید ارائه بهترین خدمت‌ها توسط بهترین مسئولان به جامعه باشد.

این مقام قضایی استان به افزایش جرائم و آسیب‌های اجتماعی در سطوح مختلف جامعه اشاره کرد و گفت: عدم مسئولیت اجتماعی توسط افراد جامعه موجب شده است که نسبت به افزایش جرائم و آسیب‌های اجتماعی بی تفاوت باشیم و این نبود مسئولیت اجتماعی خود بزرگترین آسیب است.

رئیس کل دادگستری قزوین اظهار داشت: معضل طلاق، اعتیاد روبه افزایش است و این زیبنده یک نظام اسلامی نیست و در جهت کاهش همه مخاطرات اجتماعی دستگاه قضایی همه تلاش‌های خود را به کار گرفته است.

وی اضافه کرد: تا زمانی که خود مردم و جامعه نخواهد و به میدان عمل نیاید توفیقی حاصل نخواهد شد که لازم است جامعه را نسبت به عواقب بعدی این افزایش معضلات اجتماعی آگاه کرد و بدانند که این آسیب‌ها دیر یا زود گریبان گیر همه خواهد شد و مخصوص قشر خاصی از جامعه نیست.

قدرتی در پایان بیان کرد: نقش نهادها، تشکل‌ها و سازمان‌ها فرهنگی امروز باید پررنگ تر شود و به صورت عملی و با برنامه ریزی دقیق و صحیح و کارشناسی شده به میدان بیایند زیرا امروز می توان با کار فرهنگی از بروز معضلات اجتماعی جلوگیری کرد.
انتهای پیام/2002