آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۲۰۱۹۹ کد خبرنگار: ۱۰۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۵/۱۷ ساعت: ۱۱:۷

رئیس حوزه هنری قزوین:

آئین اختتامیه جشنواره تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» برگزار می‌شود

رئیس حوزه هنری قزوین گفت: آئین اختتامیه جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» در روز جمعه ۱۹ مرداد ماه در شبستان امام علی (ع) برگزار و گروه‌های منتخب معرفی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنری صبح قزوین ؛ علی هوشمند دبیر اجرایی سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد در این برنامه اظهار کرد: سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد با حضور ۱۲ گروه از ۱۱ استان در قزوین آغاز می‌شود.

وی با اشاره با برگزاری کنگره سه هزار شهید استان قزوین بیان کرد: شهر قزوین علاوه بر اینکه مهد هنرمندان و اهالی اندیشه است؛ زادگاه شهدایی همچون بابایی، رجایی، ابوترابی و لشگری است و این مایه مباهات همه قزوینی‌هاست.

هوشمند در ادامه گفت: قزوین دارالمؤمنین است و ما افتتاحیه این رویداد را در جوار شهدا برگزار کردیم تا با شهدای این دیار تجدید پیمان کنیم و این برنامه مقدمه‌ای برای هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن کنگره سه هزار شهید استان در قزوین باشد.

وی ضمن تشکر از تمامی مسئولانی که در برگزاری جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد همکاری داشتند تصریح کرد: نهادها و ارگان‌هایی همچون مجموعه استانداری، نماینده ولی‌فقیه در قزوین، شهرداری مجموعه سپاه صاحب الامر(ع)، مؤسسه سپهر سوره هنر و انجمن هنرهای نمایشی کشور در برگزاری این جشنواره ما را یاری کردند.

این مسئول فرهنگی با اشاره به محتوای تئاترهای حاضر در جشنواره گفت: محتوای تئاترها بر محور ارزش‌های انقلاب اسلامی، رویکرد دینی و دفاع مقدس و سیره زندگی شهدا است.

هوشمند در پایان به مراسم اختتامیه این جشنواره بعد از سه روز فعالیت مستمر در قزوین اشاره و بیان کرد: آئین اختتامیه جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» در روز جمعه ۱۹ مرداد ماه در شبستان امام علی (ع) برگزار و گروه‌های منتخب معرفی خواهد شد.

گفتنی است؛ در این مراسم با اجرای مارش حماسی و عطر افشانی در گلزار شهدای قزوین به مقام شهدای والا مقام ادای احترام شد.
انتهای پیام/2002