آخرین اخبار استان قزوین

تاج زاده به دنبال تحمیل یک «خسارت محض» دیگر+عکس
کد خبر: ۳۲۰۱۳۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۵/۱۶ ساعت: ۱۷:۲۲ ↗ لینک کوتاه

توهمات اصلاح طلبان؛

تاج زاده به دنبال تحمیل یک «خسارت محض» دیگر+عکس

ذهنت غلط و خطرناکی که اصلاح طلبان از سیاست خارجی خصوصا در قبال ماهیت آمریکا و اروپا ارائه می‌دهند، در تاریخ ۴۰ ساله انقلاب چیزی جز خسارت محض برای کشورمان به بار نیاورده است.

به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین ،اخیرا با پیام «دانلد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا که بیان کرده بدون پیش شرط حاضر است با ایران مذاکره کند، برخی گروه‌های سیاسی داخل کشور خصوصااصلاح‌طلبان به ذوق آمده و از این موضوع استقبال کرده‌اند.

پیشنهاد مذاکره بدون پیش شرط آمریکا در قبال ایران درحالی است که ترامپ از روزی که به کاخ سفید پای گذاشته سعی کرده انواع و اقسام تحریم‌ها و فشارهای بین المللی علیه ایران را تداوم بخشد و خروج یکجانبه از معاهده برجام یکی از این موارد است. درواقع ترامپ پیشتر کارهایی که نبایست می کرد را انجام داده و حالا با دست پر بر سر میزی که ادعا می کند بدون پیش شرط است، با انواع و اقسام تحریم‌ها و درشت‌گویی‌ها آمده است.

این درحالی است که برخی از اصلاح طلبان تابلودار بدون توجه به عزت ایرانی بیان می کنند که کشورمان بایستی تمامی کارشکنی‌های آمریکا بخصوص در زمان ترامپ را نادیده بگیرد و به بهانه صلح جهانی، پای میز مذاکره با فردی که بی اعتمادی نسبت به او از سوی جهانیان موج می زند، برود.

«مصطفی تاج زاده» اصلاح طلب رادیکال در این خصوص در توئیتی نوشت:

«اگر جای روحانی بودم اعلام می کردم به رغم بی‌اعتمادی به ترامپ که به تعهدات کشورش پایبند نبوده حاضرم برای نیل به صلح پایدار درباره همه مسائل بویژه لزوم تغییر رفتار بی ثبات کننده آمریکا در خاورمیانه و مداخلات گذشته اش در ایران درحاشیه اجلاس سران در سازمان ملل با او صریح و شفاف گفتگو کنم.»

وی در توئیتی که حاکی از نوعی توهم است درباره پذیرش مذاکره با آمریکا حتی با ساختن جعلی دولت سایه آمریکایی نوشت:

«یکسان پنداشتن ترامپ با آمریکا خطاست. باید از ظرفیت های ایالات متحده برای مهار جنگ افروزی کاخ سفید استفاده کرد. فراکسیون امید از نمایندگان مخالف ماجراجویی‌های ترامپ از هر دو حزب دعوت کند و دانشگاه تهران میزبان آکادمیسین‌های صلح‌طلب آن کشور شود.»

تاج زاده درحالی آمریکا را از کاخ سفید جدا می کند و یک دوقطبی کاذب و خطرناک درباره ماهیت آمریکا را می خواهد جا بیندازد که افرادی که کمترین سطح سواد از داخل سیستم سیاسی و حاکمیتی این کشور دارند به خوبی می دانند که این سیستم تفکیک پذیر نیست و لابی های مختلف از جمله لابی صهیونیست و عرب برای تشدید فشارها بر کشورمان به سمت نمایندگان کنگره امریکا می‌روند و حتی منافقین هم برخی آنها را با پول می‌خرند.

دوقطبی قابل تامل تاج زاده برای امریکای دوره ترامپ درحالی است که در دوره گذشته دوقطبی برعکس این مسئله از سوی اصلاح‌طلبان در مورد آمریکا به طور توهم گونه‌ای مطرح می شد که در آن «باراک اوباما» ،  رئیس جمهور پیشین آمریکا پلیس خوب بود و کنگره پلیس بد. حالا به زعم تاج زاده این نقش ها با حضور ترامپ برعکس شده است.

این درحالی است که پیش‌تر بیان می شد که کنگره آمریکا کارویژه تخریب و بی‌خاصیت کردن برجام را با اعمال تحریم‌های موازی در دستور کار دارد و بسیاری از این کارها را صورت داد، حالا کنگره آمریکا نقش آدم خوب داستان اصلاح طلبان را ایفا می‌کند. ذهنیت غلط و خطرناکی که اصلاح طلبان از سیاست خارجی خصوصا در قبال ماهیت آمریکا و اروپا ارائه می‌دهند، در تاریخ ۴۰ ساله انقلاب نشان داده چیزی جز خسارت محض برای کشورمان به بار نیاورده است.


انتهای پیام/1404

منبع: مشرق

دیدگاه ها