آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۲۰۰۳۷ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۵/۱۶ ساعت: ۹:۴۳ ↗ لینک کوتاه

با کمک‌های صدقه مردمی انجام شد؛

توزیع هزار دستگاه کولر و پنکه میان نیازمندان قزوینی

در روزهای گرم سال جاری تعداد ۶۰۰ دستگاه کولرآبی و ۴۰۰ پنکه تولید داخلی با مشارکت خیّران از محل صدقات بین خانوارهای مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین توزیع شد.

مجید مومنی، در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: فصل جدیدی از تعامل بین این نهاد و خیران به منظور رفع نیازهای معیشتی محرومان قزوینی آغازشده، است.

وی بیان کرد: رویکرد کمیته امداد ارائه خدمات متناسب با نیاز روز مددجویان تحت حمایت است از این رو از بسترهای مختلف و توانایی‌ها اقشار مردم برای تحقق این رویکرد استفاده می‌کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با بیان اینکه در روزهای تابستان و گرمای شدید حاکم بر جو کشور، مهمترین نیاز مددجویان وسایل خنک‌کننده است، ادامه داد: در روزهای گرم سال جاری تعداد 600 دستگاه کولرآبی و 400 پنکه با تأکید بر خرید تولید داخلی خریداری شده و توزیع شده است.

وی افزود: این طرح همانند همه طرح های دیگر با محوریت مناطق محروم استان در حال اجراست چراکه یکی از رویکردهای کمیته امداد اجرای برنامه های مختلف با برنامه ریزی توأم با عدالت است.

این مسئول اعلام کرد: برای خرید کولر آبی و پنکه 240 میلیون تومان هزینه شده است که این مبلغ از محل کمک مردمی صدقات بوده است.

مومنی با اشاره به تلاش برای روزآمدی هرچه بالاتر خدمات گفت: در حال موضوع اشتغال، فرهنگ و مسکن سه دستور کلیدی در جهت اجرای سیاست توانمندسازی است تا بتوانیم با آماده سازی، بستر مناسب استقلال معیشتی را برای نیازمندان فراهم کنیم.

وی وصل کردن اغنیا به فقرا را هدف اصلی خدمات کمیته امداد امام (ره) دانست و یادآورشد: در کمک به نیازمندان موضوع جمع آوری کمک های مردمی دارای اهمیت است؛ اما این توجه بیش از آنکه مادی باشد بر فرهنگ سازی انفاق و نیکوکاری و بسط اجرای دستور الهی استوار است تا جامعه رفع فقر و محرومیت را در سایه برکت ناشی از انفاق محقق کند.
انتهای پیام/2002

منبع: