آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۱۹۱۸۵ کد خبرنگار: ۱۰۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۵/۱۱ ساعت: ۸:۱۶

دبیرکل اجلاسیه کنگره ۳هزار شهید استان قزوین:

امور اجرایی کنگره شهدا ۸۲درصد پیشرفت داشته است

دبیرکل اجلاسیه کنگره ۳هزار شهید استان قزوین گفت: ۸۲ درصد کار پیش رفته است و گنجینه‌های گرانقدری جمع آوری شده و هزاران نفر ساعت تلاش شده تا این آثار دیداری، نوشتاری و گفتاری جمع آوری شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین ؛ سردار محمدرضا شاهرخی، شب گذشته(چهارشنبه) در شورای سیاستگذاری اجلاسیه کنگره ملی بزرگداشت ۳ هزار شهید استان قزوین در استانداری اظهار کرد کرد: در مسیر انقلاب حرکت کردن یعنی به خیر دنیا و آخرت دست پیدا کردن و در همین راستا به سمت برگزاری رویدادی بزرگ در تلاش و حرکت هستیم.

وی افزود: این اتفاق بزرگ با تلاش جمعی و علاقه و محبتی که همه به شهدای این سرزمین دارند در حال آماده سازی است.

دبیرکل اجلاسیه کنگره سه هزار شهید استان قزوین اذعان کرد: این رویداد بزرگ در جهت تعمیق فرهنگ ایثار و شهادت است، ایثاری بالاتر از فدا کردن جان نداریم و در مقطعی از زمان عده ای از فرزندان ملت برای حفظ این مرز و بوم ایثار کردند و در این مسیر پدر و مادران از فرزندانشان گذشتند.

وی عنوان کرد: امروز در فضایی زندگی می‌کنیم که نیازمند ایجاد فرهنگ ایثار و حفظ ارزش‌های انقلاب هستیم، زیرا مشکلات بزرگی را پشت سر گذاشته ایم و قطعا با تاثیرپذیری از فرهنگ ایثار با مشکلات مقابله خواهیم کرد.

این مسئول ضمن اشاره به فلسفه برگزاری کنگره سه هزار شهید استان قزوین افزود: فلسفه برگزاری این کنگره زنده نگهداشتن یاد شهدا است که در مقطعی از زمان جانشان را فدا کردند و قطعا بی توجه به نظام و انقلاب نبودند.

فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین تصریح کرد: کنگره شهدا، خلق فرصت‌هاست و قطعا با تاثیرپذیری از شهدا این رویداد بزرگ را برگزار خواهیم کرد و باید بیندیشیم که چگونه از این اتفاق بزرگ فرهنگی استفاده کنیم.

وی با اشاره به میزان پیشرفت فعالیت‌های انجام شده بیان کرد: ۸۲ درصد کار پیش رفته است و گنجینه‌های گرانقدری جمع آوری شده و هزاران نفر ساعت تلاش شده تا این آثار دیداری، نوشتاری و گفتاری جمع آوری شود.

دبیرکل اجلاسیه کنگره سه هزار شهید استان قزوین افزود: قبل از رسیدن موعد مقرر، ادارات باید تلاش کنند تا ۲۸ درصد باقیمانده کار انجام شود و برای استقبال از این امر یادواره‌های مختلفی در سراسر استان در نظر گرفته شده است.

وی در پایان گفت: این برنامه بزرگ باید بهانه ای برای تعمیق همدلی ما باشد و بتوانیم فرهنگ غالب استان و فرهنگ شهدا را ترویج شهادت و ایثار قرار دهیم. 
انتهای پیام/2002