آخرین اخبار استان قزوین

۲۵۰ خانوار عشایر در قزوین وجود دارد
کد خبر: ۳۱۹۰۷۹ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۵/۱۰ ساعت: ۱۵:۲ ↗ لینک کوتاه

رئیس اداره عشایر استان:

۲۵۰ خانوار عشایر در قزوین وجود دارد

رئیس اداره عشایر استان قزوین گفت: هم اکنون ۲۵۰ خانوار عشایر در استان قزوین وجود دارند که بیشتر این خانوارها در زمینه دامپروری مشغول فعالیت هستند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین ؛ بهزاد غیاثوند، امروز(چهارشنبه) در جریان بازدید معاون عمرانی استاندار، مدیرکل امور روستایی استانداری، معاون عمرانی فرمانداری قزوین و کلهر بخشدار طارم سفلی از دهستان خندان بخش طارم سفلی اظهار کرد: در راستای ارائه خدمات به مناطق عشایری، طرح‌های بهسازی و مرمت راه عشایری، احداث آبشخور و انتقال آب برای عشایر اجرا می‌شود.

رئیس اداره امور عشایر استان قزوین با اشاره به نقش جامعه عشایری در تولید محصولات دامی افزود: استان قزوین شرایط مستعدی در تولید محصولات کشاورزی و دامی دارد که با برنامه ریزی مناسب می توان طرح های خوبی را برای عشایر اجرا کرد.

وی بیان کرد: هم اکنون 250 خانوار عشایر در استان قزوین وجود دارند که بیشتر این خانوارها در زمینه دامپروری مشغول فعالیت هستند.

غیاثوند تصریح کرد: با توجه به پتانسیل بالای چشمه آب معدنی کسمبقین ( واقع در دهستان خندان ) جهت ایجاد فضای بوم گردی بحث و تبادل نظر شد و مقرر شد؛ پیگیری‌های لازم برای این امر مهم محقق شود.

این مسئول گفت: به منظور شناسایی و تکمیل آمار جمعیتی عشایر فرم جمع آوری امکانات عشایر استان تهیه و تکیمل شده است.
انتهای پیام/2002

دیدگاه ها