آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۱۶۵۶۷ کد خبرنگار: ۲۴ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۴/۲۶ ساعت: ۱۱:۲۵

تکرار توهمات رئیس جمهور متوهم آمریکا؛

حمایت دوباره ترامپ از ناآرامی‌های ایران

رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه فاکس‌نیوز، ضمن تکرار توهمات قبلی خود، بار دیگر از ناآرامی‌های اخیر در ایران حمایت کرد.

به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین  به نقل از تایمز آو اسرائیل،دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، پس از دیدار با ولادیمیر پوتین، همتای روس خود در فنلاند، در بخشی از مصاحبه‌اش با شبکه‌ خبری فاکس نیوز بار دیگر ازناآرامی در ایران حمایت کرد.

او در این مصاحبه مدعی شد: «در سراسر این کشور (ایران) اعتراضاتی برگزار می‌شود، احتمالا گسترده‌تر از همیشه و این اعتراضات از وقتی آغاز شد که من از آن توافق (برجام) خارج شدم. پس خواهیم دید [چه خواهد شد].»

ترامپ در بخش دیگری از مصاحبه خود با فاکس نیوز گفت ایالات متحده 100 درصد پشت سر اعتراض‌کنندگان ایستاده است و از آنها حمایت می‌کند.

گفتنی است رئیس‌جمهور آمریکا برای توجیه خروج یکجانبه و غیرقانونی خود از برجام، بارها در مناسبت‌های مختلف به بیان توهمات خود درباره ایران پرداخته است. وی ماه گذشته مدعی شد رفتار ایران پس از خروج آمریکا از برجام تغییر کرده و این کشور دیگر آن کشور چند ماه قبل نیست!

ترامپ همچنین هفته گذشته پس از پایان نشست ناتو در بروکسل با این ادعا که "ایرانی‌ها اکنون در مقایسه با گذشته با احترام بیشتری با ما رفتار می‌کنند"، گفت: می‌دانم که آن‌ها نهایتا در نقطه مشخصی با من تماس خواهند گرفت و خواستار توافق خواهند شد!

او همچنین اخیرا در توییتر خود مدعی شد مزاحمت قایق‌های ایرانی برای ناوهای جنگی آمریکا در دوره او به صفر رسیده است اما توضیح نداد که شاید دلیل این امر این است که ناوهای آمریکایی در این مدت جرأت ورود به آبهای سرزمینی ایران را پیدا نکرده‌اند.

انتهای پیام/1404