آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۱۴۵۳۱ کد خبرنگار: ۲۴ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۴/۱۳ ساعت: ۶:۳۱

بی سوادی و کم فهمی برخی سلبریتی ها؛

طعنه به «مقدسات» به بهانه آب خرمشهر؛ یکبار دیگر «مسعود شجاعی»! +عکس

آقايان خسته شديم انقدر گفتيم نكنيد، نبريد..! حالا كه مى خواهيد به عراق، سوريه و لبنان و ....كمك كنيد، بكنيد ولى اولويت با آبادان، خرمشهر، ايلام، كرمانشاه، بانه، سيستان...است!

به گزارش سرویس اجتماعی  صبح قزوین  ، خبر مشکل آب آشامیدنی مردم عزیز خرمشهر و آبادان طی چند روز گذشته به دغدغه اول همه مردم تبدیل شده بود چرا که حساسیت ها به این دوشهر به خاطر مقاومت جانانه آنها در جریان جنگ تحمیلی دو چندان است و از خاطر ملت ایران نخواهد رفت. همزمان با انتشار این خبر هم همچون گذشته، سپاه، بسیج و خاصه گروه های جهادی برای امدادرسانی وارد کار شده تا از مشکل پیش آمده بکاهند. دیروز هم خبرهای خوشی از بهبود نسبی وضع آب آشامیدنی منتشر شد. با این حال برخی سلبریتی ها وارد کارزار شده و کما فی سابق با اتخاذ ملغمه ای از مواضع درست و غلط به حاشیه رفته و بار دیگر بی سوادی همراه با کم فهمی خود را به رخ کشیدند.

مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود، ضمن یادآوری دلاورمردی رزمندگان، وضعیت جانبازان و مردم شریف جنوب اما در سخنی عجیب نوشته است: آقايان خسته شديم انقدر گفتيم نكنيد، نبريد..! حالا كه مى خواهيد به عراق، سوريه و لبنان و ....كمك كنيد، بكنيد ولى اولويت با آبادان، خرمشهر، ايلام، كرمانشاه، بانه، سيستان...است! 

این فوتبالیست که سابقه بازی در مقابل تیم اسرائیلی را در کارنامه اش دارد و از این عمل هنجارشکنانه حاضر به عذرخواهی صریح از ساحت ملت ایران نشد؛ امروز داعیه دار مقدساتی همچون شهدا و سرزمین هایی همچون شلمچه شده و در پوشش این مقدسات، به مقدس ترین مقدسات طعنه زده و نوشته است: آقايان كاظمين و كربلا جاى خود اما شلمچه و جزيره مينو را چه ميشود! چرا پولها و گنبدهاى طلا را بجاى عراق به شلمچه نمى اوريد كه پيكر هزاران جوان ايرانى انجا مفقود و دفن شده
 این حد پیشرفت برای سلبریتی ها قابل تقدیر است اما میزان بی سوادی و کم فهمی حاکم بر برخی از ایشان باعث می شود حتی حرف خوبشان هم به حاشیه برود. طعنه به مقدسات و تحلیل ساده لوحانه از کمک به ملت های مسلمان -که هرکدام منابع مالی جداگانه دارد- برای نیل به یک هدف دیگر هیچ وقت نمی تواند راهگشا باشد.

مرور چند وصیت نامه از همان شهیدان، بهترین پیشنهاد و جوابی دندان شکن به آقای شجاعی است که در پس پرده آن عزیزان به نظام و مقدسات طعنه می زند.

بر فرض حس ظن اگر بنای مسعود شجاعی خیرخواهی است، بهتر است به جای یک کار کم هزینه مانند فعالیت در فضای مجازی و همچنین قضاوت عامیانه و بدبینانه، آقای کاپیتان از روند چشم گیر رشد خدمت به مردم و پیشرفت ها در همین 30 سال-علی رغم کاستی های فروان موجود- بعد از جنگ گزارش دهد. با مقایسه میزان خدمات دولت ها،  به سراغ دوستان سلبریتی اش برود و از پاره کردن گلویشان برای ادامه یک دولت بی کفایت گله کند. و یا سراغ افرادی برود که پول زلزله زدگان کرمانشاه را در حسابشان نگه داشته و به مردم محتاج نمی دهند. در پایان هم خوب است آقای شجاعی گزارشی از میزان کمک هایش خاصه از دریافتی های جام جهانی به این مردم منتظر منتشر کند چرا که بسیاری از مردم فارغ از هیاهوهای امثال شجاعی، با جان و مالشان به کمک این مردم شتافتند.انتهای پیام/1404