آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۱۴۰۰۸ کد خبرنگار: ۵۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۴/۱۰ ساعت: ۱۱:۳۵

فرماندار قزوین:

جشنواره "کتابخوانی رضوی" فرهنگ مطالعه مفید را رواج می‌دهد

فرماندار قزوین گفت: جشنواره رضوی یکی از اتفاقات مهم فرهنگی کشور در حوزه ترویج سیره رضوی و فرهنگ مطالعه است.

سید علی موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین با دعوت عموم مردم جهت شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی اظهار کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی فرصت بسیار خوبی جهت آشنایی مردم به ویژه نسل جوان با سیره مبانی فکری، اعتقادی، علمی و عملی امامان معصوم به ویژه حضرت امام رضا(ع) است.

وی افزود: جشنواره کتابخوانی رضوی یک فرهنگ‌سازی ارزشمند در راستای افزایش آگاهی مردم نسبت ائمه اطهار(ع) به ویژه امام رضا(ع) است که باید از این فرصت جهت ترویج سیره رضوی و سبک زندگی اسلامی که نیاز امروز جامعه است، استفاده کرد.

فرماندار قزوین با بیان این مطلب که جشنواره کتابخوانی رضوی از برنامه‌های فاخر فرهنگی است که باید با شکوه و در شان امام رضا(ع) برگزار شود از دست‌اندرکاران این جشنواره خواست تا جهت دعوت عمومی مردم اطلاع رسانی گسترده‌تر و وسیع‌تری در سطح کشور صورت گیرد.

موسوی افزود: عشق و ارادت مردم به امام رضا(ع) سبب هر چه پرشورتر برگزار شدن جشنواره کتابخوانی رضوی می‌شود؛ لذا باید از این فرصت عظیم جهت گرایش جامعه به سمت کتابخوانی به ویژه مطالعه مفید استفاده کنیم.

گفتنی است؛ نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به‌منظور انتخاب و معرفی منابع مناسب در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی به بررسی و ارزیابی منابع مطالعاتی منتشرشده با موضوع زندگی و سیره امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) اقدام کرد تا مناسب‌ترین کتاب‌ها را برای علاقه‌مندان به مطالعه و فرهنگ رضوی در سراسر جهان ارائه کند.

سامانه اینترنتی مستقل جشنواره کتابخوانی رضوی به منظور سهولت در ثبت نام و اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای این جشنواره به آدرس razavi.iranpl.ir در دسترس علاقه‌مندان به کتابخوانی و معارف رضوی قرار گرفته است.

منابع هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی می‌توانند در پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور (www.iranpl.ir) یا پایگاه اطلاع رسانی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین به آدرس اینترنتی www.qazvinpl.ir قابل دریافت است.

انتهای پیام/7003