آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۱۱۰۴۰ کد خبرنگار: ۴۶ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۳/۲۴ ساعت: ۰:۰

رنار; اهمیت بازی با ایران به اندازه دیدار با پرتغال و اسپانیا است/ارزش سردار آزمون را می‌دانیم/از بازی‌های ایران رمزگشایی کرده‌ایم

سرمربی تیم ملی مراکش گفت: جام جهانی برای ما یک جشن بزرگ است و می‌خواهیم از جام جهانی لذت ببرم ، ما برای عکس گرفتن با ساختمان‌های سن‌پترزبورگ به روسیه نیامدیم.

به گزارش خبرنگار اعزامی صبح قزوین از روسیه، هروه رنار سرمربی تیم ملی مراکش در نشست خبری پیش از بازی این تیم مقابل تیم ملی ایران گفت: افتخار بزرگی است که ما در جام جهانی حضور داریم. فردا هواداران زیادی برای حمایت از ما به ورزشگاه می‌آیند. این یک جشن بزرگ است و امیدوارم جشن بگیریم.

وی درباره اینکه بازی اول تیم مراکش با ایران است و این امتیازی برای شما خواهد بود یا خیر، افزود: پاسخ سوال شما ساده است، ما در این گروه ۳ حریف داریم که هر ۳ حریف در رتبه‌بندی فیفا از ما بالاتر هستند. ما برای بازی با ایران آماده هستیم و برای هر ۳ بازی در آمادگی به سر می‌بریم. البته بازی با ایران برای ما اهمیتش به اندازه هر دو بازی دیگر است و می‌دانیم که هر بازی ۳ امتیاز دارد، مهم این است که بازی اول را برنده شویم.

سرمربی تیم ملی مراکش درباره اینکه نظرش درباره وضعیت تیم اسپانیا چیست، گفت: وقتی شما حریفی مثل اسپانیا دارید این مسئله برای شما دردسرساز خواهد بود اما ما هم بازیکنان حرفه‌ای و خوب داریم اما می‌دانیم که برای خنثی کردن تیمی مثل اسپانیا باید تلاش زیادی کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که شما خیلی تلاش کردید که به جام جهانی صعود کنید، در این مورد نظرتان چیست، گفت: ۲۰ سال پیش کارم را شروع کردم و همان زمانی بود که مراکش وارد جام جهانی شده بود. ما در گروه ۴ با فرانسه بازی می‌کردیم و گاهی اوقات پیروز و گاهی اوقات هم می‌باختیم اما رویای ما به واقعیت پیوسته است، باید از حضورتان لذت ببرید و به گروهتان و بازیکنانتان اعتماد کنید.

سرمربی مراکش در مورد اینکه در آخرین بازی دوستانه تیمتان خوب بازی نکرد و آیا استراتژی‌تان را برای این مسابقات جام جهانی عوض کرده‌اید یا خیر، گفت: نمی‌دانم شما می‌دانید که من چه گفتم یا نه. گفتم بازیکنانی که در نیمه دوم فرصت بازی پیدا کردند خوب نبودند و لذت نبردند. به آنها یادآوری کردم که همه بازیکنان شانس بازی در جام جهانی دارند شاید زمان ۵ دقیقه باشد اما همان تایم هم بهترین لحظات یک بازیکن می‌تواند باشد. گاهی اوقات ممکن است ناامیدی هم بیاید اما باید کار کنید از بازی لذت ببرید، خیلی از بازیکنان فقط ذخیره هستند و از این کار شاید خوشحال نباشند اما باید روحیه خود را بالا ببرند.

سرمربی تیم فوتبال مراکش در خصوص اینکه سرمربی تیم ملی هلند از تیم شما حمایت کرده، افزود: هلند یک مربی عالی دارد و می‌دانم که او چرا از تیم مراکش حمایت می‌کند چرا که ما بازیکنانی داشتیم که می‌توانستند در تیم هلند بازی کنند اما باید بگویم که افتخار می‌کنم که این بازیکنان برای مراکش بازی می‌کنند. 

رنار در خصوص اینکه برنامه‌ای برای مهار سردار آزمون دارید یا خیر، افزود: این اولین بار نیست که مقابل یک مهاجم مهم بازی می‌کنیم البته می‌دانم که ارزش سردار آزمون بالاست اما ما هم تیم خوبی داریم و مهاجمانی داریم که کنترلشان سخت است. اگر ما در جام جهانی تجربه زیادی نداریم اما به جای آن در آفریقا رقابت‌های مهمی انجام دادیم.

سرمربی مراکش در خصوص اینکه آیا روی این تیم فشار وجود دارد یا نه، تصریح کرد: ما خیلی خوش‌شانسیم که در روسیه هستیم، خیلی از تیم‌ها نتوانستند به این رقابت‌ها بیایند اما ما فردا اینجا بازی خواهیم داشت. من در جام جهانی یک مربی جوان هستم اما سرمربی تیم حریف ۴ جام جهانی را تجربه کرده است اما می‌خواهم از جام جهانی لذت ببرم ، ما برای عکس گرفتن با ساختمان‌های سن‌پترزبورگ به روسیه نیامدیم.

وی در خصوص اینکه بازی‌های تدارکاتی ایران در آستانه جام جهانی حذف شد و نظر شما در این خصوص چیست، گفت: من می‌دانم که کی‌روش همیشه پر از غافلگیر کردن است و فردا هم دوست دارد این کار را انجام دهد اما از همان روزی که گروه‌ها انتخاب شد ما به ایران فکر کردیم و بازی‌های این تیم را دیدیم. ما این تیم را آنالیز کردیم و با رمزگشایی در خصوص این تیم اطلاعاتی کسب کردیم. به هر حال فردا مشخص می‌شود که چه تیمی بهتر است و راحت‌تر بازی می‌کند.

سرمربی تیم ملی مراکش در پاسخ به این سوال که نقاط قوت ایران را در چه می‌دانید، ادامه داد: فکر می‌کنم تیم ایران هافبک‌های قدرتمندی دارد و کیفیت خیلی خوبی دارند البته خط حمله تیم ایران هم خیلی خوب است. آنها یک مهاجم خطرناک و سرزن دارند اما به هر حال تیم ملی ایران هم ضعف‌هایی دارد بنابراین تمرکزمان را حفظ می‌کنیم هرچند که باید بگویم تیم ما هم نقاط قوت خاص خودش را دارد.

سرمربی تیم ملی مراکش درباره حکیم زیاش بازیکن مراکشی افزود: امیدوارم حکیم بهترین باشگاه را پیدا کند چون او مهارت‌های زیادی دارد. هم من او را خوب درک می‌کنم و هم او من را خوب درک می‌کند و برای یک مربی مهم است که بازیکنی مثل او داشته باشد که توانایی‌های زیادی دارد.

وی در پاسخ به این سوال که مهاجم اصلی تیم شما چه کسی است، گفن: ما یکسری مهاجم داریم که از کیفیت مناسبی برخوردارند اما به هر حال نقاط قوت و ضعفی هم دارند و براساس سیستم حریف بهترین مهاجم را در زمین قرار می‌دهیم. تلاش می‌کنیم که کار ایران را سخت کنیم، داشتن ۳ مهاجم متفاوت می‌تواند کمک خوبی به ما بکند.

رنار در مورد اینکه شما ۳ بازی دوستانه داشتید و آیا حالا برای دیدار با ایران به سطحی رسیده‌اید که مد نظر داشتید یا خیر، گفت: به سطحی که می‌خواستیم رسیده‌ایم که البته ساده هم نبود، باید آمادگی خود را حفظ کنیم، بازی‌های دوستانه معنایش این نیست که در جام جهانی هم تاثیر داشته باشد بلکه برای آمادگی در جام جهانی است.  تیم ما در آمادگی کامل به سر می‌برد و فقط یک بازیکن ما مصدوم است.

انتهای پیام/