آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۱۰۹۲۹ کد خبرنگار: ۵۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۳/۲۴ ساعت: ۹:۳۹

مدیرکل اوقاف استان خبر داد:

توزیع ۲۰ هزار غذای افطاری در قزوین

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون ۲۰ هزار و ۷۰۰ افطاری از محل موقوفات در بین مردم و نیازمندان توزیع شده است.

حجت‌الاسلام غلامرضا عادل در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین اظهار کرد: در راستای اجرای امینانه نیات واقفین و همچنین ترویج و اشاعه فرهنگ حسنه وقف، همزمان با ماه مبارك رمضان از محل عوائد موقوفات منطبق سفره‌هاي افطاری در قزوین برپا شد.

وي افزود: با توجه به تاکیدات نماینده محترم ولی فقیه در سازمان اوقاف یکی از رسالت‌های اصلی این سازمان و متولیان موقوفات، اجرای امینانه نیات واقفین خیر اندیش است که این امر، سهم بسیار موثر در ترویج این سنت حسنه دارد.

مديركل اوقاف و امور خيريه استان قزوین تصریح کرد: در راستاي تكريم خاندان اهل بيت(ع) و با هدف تبديل بقاع متبركه به قطب فرهنگي سفره‌هاي افطاری ساده در بقاع متبركه استان قزوین پهن شد.

عادل با اشاره به جايگاه سفره‌هاي آسماني در اسلام گفت: در مکتب اسلام برپایی سفره‌های احسان و نیکوکاری دارای اجر و پاداش بی‌پایانی است؛ به طوریکه در خطبه شعبانیه نیز آمده است هرکس در ماه رمضان افطاری به یک فرد بدهد، خداوند گناهان او را می‌بخشد و او را از آتش دوزخ رهایی می‌دهد.

اين مسئول عنوان کرد: از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون ۲۰ هزار و ۷۰۰ افطاری از محل موقوفات در بین مردم و نیازمندان توزیع شده است. 

وی در پایان گفت: مدعوين اين سفره‌ها، خيريه‌ها، نيازمندان، فعالان قرآني و عموم مردم هستند.  

انتهای پیام/7003