آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۱۰۲۳۵ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۳/۲۰ ساعت: ۷:۲۸ ↗ لینک کوتاه

سیدحسین نقوی‌حسینی تشریح کرد:

آیا خروج آمریکا از برجام مانع گزارش‌دهی وزارت‌خارجه به مجلس می‌شود؟

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس وضعیت ارائه گزارش‌های وزارت خارجه پس از خروج آمریکا از برجام به مجلس را تشریح کرد.

به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین ، سیدحسین نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت امور خارجه موظف است، 27 تیر ماه گزارش هشتم خود از روند اجرای برجام را به این کمیسیون  ارائه کند، گفت: گزارش شش‌ماهه مجلس از روند برجام طی روزهای آینده تدوین می‌شود.

وی درباره اینکه پس از خروج آمریکا از برجام وضعیت گزارش‌های که وزارت امورخارجه باید به مجلس ارائه کند چگونه می‌شود، ادامه داد: با خروج آمریکا از برجام، به عقیده ما برجام از "حیز انتفاع" (اهمیت) خارج شده است اما به دلیل اینکه مقام‌معظم رهبری شروطی را برای مذاکره با اروپایی‌ها تعیین کردند، منتظر این موضوع هستیم تا تکلیف برجام پس از مذاکره با اروپایی‌ها مشخص شود.

نماینده مردم ورامین در مجلس تصریح کرد: در گزارش هشتمی که وزارت امورخارجه از روند اجرایی شدن برجام به مجلس ارائه می‌کند باید درباره روند مذاکره با اروپایی‌ها و همچنین تبعات خروج آمریکا از برجام توضیحاتی ارائه کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس اظهار داشت: تا زمانی که برجام پابرجا است و مذاکرات با اروپایی‌ها ادامه دارد وزارت امورخارجه موظف است هر سه ماه گزارشی از روند اجرای این معاهده بین‌المللی را  به مجلس ارائه کند.

انتهای پیام/1404

منبع: تسنیم