آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۱۰۰۸۱ کد خبرنگار: ۲۴ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۳/۱۹ ساعت: ۱۱:۰

کیهان نوشت:

درباره نویسنده جنجالی سریال «رهایم نکن»

جمیله دارالشفایی که به سفارش صداوسیما در نگارش سریال مناسبتی ماه مبارک رمضان همکاری کرده است، یکی از نویسندگان تابلودار جریان شبه‌روشنفکری است که البته هیچ اثر قابل توجه و مهمی نیز در کارنامه خود ندارد و بیشتر به خاطر حواشی سیاسی شهرت یافته است.

به گزارش سرویس اجتماعی   صبح قزوین  ،روزنامه کیهان طی گزارشی با عنوان «ریاکاری نویسنده بداخلاق به‌خاطر یک مشت ریال بیشتر!» نوشته است: نویسنده شبه‌روشنفکری که در فضای مجازی، مطالبی را با الفاظی لمپنی و محتوایی مبتذل می‌نویسد، از صداوسیما هم برای همکاری با سریال مناسبتی ماه مبارک رمضان پول می‌گیرد!
درباره نویسنده جنجالی سریال «رهایم نکن»


«رهایم نکن» عنوان سریالی است که از ابتدای ماه مبارک رمضان هر شب همزمان با افطار روی آنتن شبکه سه می‌رود. سریالی که به‌طور آشکار با کنار هم قرار گرفتن مولفه‌ها و مضامین تکراری و کلیشه‌ای ساخته شده است.

حتی شخصیت محوری این سریال، یعنی رسول تولایی نیز تکرار چند باره شخصیتی است که طی 12 سال گذشته با بازی امین تارخ ساخته شده است. شخصیتی با ظاهر و القاب مثبت و معتبر که فریب شیطان و هوای نفس خود را می‌خورد. اما «رهایم نکن» در ادامه آثار شبه‌روشنفکران که سعی در نمایش تصویری بحرانی از خانواده ایرانی دارد، جامعه‌ای را نشان می‌دهد که در آن همه به هم دروغ می‌گویند و از یکدیگر دزدی می‌کنند. این سریال به خاطر ضعف ساختاری و همچنین محتوای خشونت‌آمیزش، با انتقادات بسیاری مواجه شده است.

اما نکته قابل تأمل، نامی است که هر شب در تیتراژ سریال «رهایم نکن» به عنوان «همکار نویسنده» دیده می‌شود. جمیله دارالشفایی که به سفارش صداوسیما در نگارش سریال مناسبتی ماه مبارک رمضان همکاری کرده است، یکی از نویسندگان تابلودار جریان شبه‌روشنفکری است که البته هیچ اثر قابل توجه و مهمی نیز در کارنامه خود ندارد و بیشتر به خاطر حواشی سیاسی شهرت یافته است. چنانکه جمیله دارالشفایی از فعالان فتنه 88 بود و مدتی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی بازداشت شده بود.

وی در فضای مجازی نیز بسیار فعال است و معمولا مطالبی با الفاظی غیراخلاقی و مبتذل را می‌نویسد. او در عین دهن‌کجی به ارزش‌های دینی و اخلاقی در فضای مجازی، برای یک مشت ریال بیشتر با پروژه‌های مناسبتی صداوسیمای جمهوری اسلامی هم همکاری می‌کند. وی تا چند روز پیش تصویری با پوششی که مغایر با قوانین کشور بود را در صفحات شخصی‌اش در فضای مجازی قرار داده بود، اما به‌خاطر رفع این تناقض که چطور ممکن است کسی که به قوانین رسمی کشور و معیارهای مذهبی دهن‌کجی می‌کند، نویسنده سریالی با ادعای دینی باشد، این عکس را تغییر داد.

محمدمهدی عسگرپور، کارگردان سریال «رهایم نکن» نیز مدیرعامل پیشین خانه سینماست که در محافل و نشست‌های این تشکیلات، چهره‌های مسئله‌داری چون جعفر پناهی را که به‌رغم فقدان فعالیت هنری برجسته اما دارای حواشی و اتهامات سیاسی و امنیتی منفی بودند را در صدر می‌نشاند.
 

 
در همین حال روزنامه جوان نیز نوشته است: وقتي به برخي صفحات اجتماعي جميله دارالشفايي در فضاي مجازي سر مي‌زنيم قرينه فضاي سكولار سريال رهايم نكن خودش را نشان مي‌دهد. دفاع از جنبش براندازسبز، چهارشنبه‌هاي سفيد مسيح علي‌نژاد، دختران به اصطلاح خيابان انقلاب و...

حالا اگر نويسنده سريال رهايم نكن واقعاً دل پاكي داشت كه منجر به اخلاق‌مداري بدون دين‌مداري‌اش مي‌شد حرجي نبود اما برخي توئيت‌هاي او نشان مي‌دهد علي القاعده آدم خيلي اخلاق مداري هم نيست. اشاره به نوع ادبيات او در يكي از توئيت هايش عيار اخلاق مداري نويسنده سريال ماه رمضاني را نشان مي‌دهد. «خب مي‌بينم كه باردارتون كردم! با توئيت‌هام درباره سريالم، در مجموع از قسمت‌هاي سه شب اخير راضي بودم، فحش هم زياد خوردم در اين شونزده شب و پوستم كلفت شد، نقد هم زياد بود كه در سريال‌هاي بعدي حواسم هست.»

واقعيت اين است كه از كوزه همان برون تراود كه در اوست. محمد مهدي عسكرپور و مديران سيما فكر مي‌كنند از درون ذهن دين گريز خانم نويسنده مي‌توان براي روزه‌داران ماه رمضان خوراك فرهنگي سالم تهيه كرد؟


ان تهای پیام/1404